P, 29.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti küla lapsed Krimmis ootavad uut õpetajat

Eesti küla lapsed Krimmis ootavad uut õpetajat
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Aleksandrovka kooli särtsakas ja jutukas direktriss Irina Suprun hoidmas käes hiigelsuurt pliiatsit, millele uuristatud neil töötanud eestlannadest õpetajannade nimed ja kohalolekuaastad.
Aleksandrovka kooli särtsakas ja jutukas direktriss Irina Suprun hoidmas käes hiigelsuurt pliiatsit, millele uuristatud neil töötanud eestlannadest õpetajannade nimed ja kohalolekuaastad. Foto: Jaanus Piirsalu

«Niikaua kuni eesti keelt tahab õppida kasvõi üks õpilane, peaks leidma lahenduse siia eesti keele õpetaja leidmiseks,» ütleb Krimmi Aleksandrovka kooli särtsakas direktor Irina Suprun ning vaatab üldse talle mitteomaselt kurva pilguga ringi tühjas eesti keele klassis.

Tahvli kohale on hoolikalt ühekaupa kleebitud eesti tähestiku tähed, Eesti Vabariigi lipp ja vapp ning meie sümbolid: suitsupääsuke ja rukkilill. Seinalt vaatavad mind presidendid Lennart Meri, Arnold Rüütel ja Toomas Hendrik Ilves. Sellist toredat triumviraati ei kohta ilmselt isegi mitte igas koolis Eestis. Raamaturiiulis seisvast eesti kirjandusklassikast jätkuks lugemiseks terveks aastaks.

Klassi terve tagaseina katab rohkete fotodega ülevaade kõigist seitsmest eesti õpetajast siin koolis, kus kuni tänavu märtsikuuni 12 aastat õpetati Eesti riigi kulul eesti keelt rohkem kui 150 aastat tagasi Krimmi ümberasunud eestlaste järeltulijatele.

Märksõnad
Tagasi üles