T, 4.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kohtu otsuse järel lahvatas taas viha

Jürgen Tamme
, toimetaja
Kohtu otsuse järel lahvatas taas viha
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Meeleavaldajad üleeile Fergusonis.
Meeleavaldajad üleeile Fergusonis. Foto: Reuters/ScanPix

Süüdatud hooned, suitsevad politseiautod, kümned rüüstatud poed, barrikaadid tänavatel ning linnas kostvad lasud, mille tõttu tuli ümber suunata isegi lennukid. Igapäevane elu St Louisi äärelinnas Fergusonis on kõike muud kui võiks oodata ühelt Ameerika kesklääne väikelinnalt.  

Põhjus, miks 21 000 elanikuga Fergusoni tänavatel toimuvad taas rahutused, on valge politseiniku ja noore mustanahalise mehe vaheline konflikt, mis päädis viimase surmaga. Praeguste rahutuste otseseks ajendiks on aga üleeilne kohtuotsus.

Nimelt otsustas vandekohus mitte esitada süüdistust 28-aastasele politseinikule Darren Wilsonile, kelle käe läbi sai tänavu 9. augustil samas linnas surma 18-aastane Michael Brown. St Louisi maakonna peaprokurör Robert McCulloch viitas üheksast valgest ja kolmest mustanahalisest liikmest koosneva vandekohtu otsust põhjendades seni esitamata tunnistusele, mille kohaselt tulistas Wilson röövis kahtlustatuna kinni peetud Browni enesekaitseks. Politseinikule süüdistuse esitamiseks pidanuks seda toetama vähemalt üheksa vandekohtunikku.

Tagasi üles