Sisukord
Arvamus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Postimees 1932: vangistati tubakavabriku direktor

1 min lugemist

Neljapäeva õhtupoolikul vangistati Tallinnas tähtsamate asjade kohtu-uurija Rassi korraldusel tubakavabriku «Astoria» direktor Ants Kaljo. Neljapäeva keskpäeval oli ilmunud prokuratuuri tubakavabriku «Astoria» kaasomaniku proua Tomingase abikaasa William Tomingas ja palunud prokuratuuri uurimisele võtta direktor A.Kaljo tegevust.

Tellijale

Selle kaebuse peale tähtsamate asjade kohtu-uurija ilmuski «Astoria» juhatuse ruumidesse, kus võttis ülekuulamisele juhatuse liikmed ja revideeris äriraamtuid. Mõne tunnilise ülekuulamise järele selgus direktor A.Kaljo süüasi ja õhtul kell 8 paigutati ta vanglasse. Tubakavabriku «Astoria» direktorit süüdistatakse samas, milles süüdistati mõni päev tagasi arreteeritud Balti puuvillavabriku direktoreid, nimelt bilansi võltsimises ja tulude varjamises.

«Astoria» juhatuse esimeheks oli oma abikaasa volitusel William Tomingas, tehniliseks direktoriks A.Kaljo. Esijoones äratas kahtlust, et välismaalt ostetud tooraine arved olid välja kirjutatud puudulikus inglise keeles ja osa arveid oli pärit seesugustelt firmadelt, kes tegelikult tubakasaadustega ei opereeri. Nagu hiljem selgunud, on Kaljo viimase 3 aasta jooksul võltsarvetega kõrvaldanud kokku 19 milj. senti. Peale selle oli tähele panna, et Kaljo elas üle jõu. Kuritarvituste avastamine sündis täiel määral W.Tomingase algatusel.

25.11.2014 27.11.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto