P, 25.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees 1932: vangistati tubakavabriku direktor

Postimees
Postimees 1932: vangistati tubakavabriku direktor
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Neljapäeva õhtupoolikul vangistati Tallinnas tähtsamate asjade kohtu-uurija Rassi korraldusel tubakavabriku «Astoria» direktor Ants Kaljo. Neljapäeva keskpäeval oli ilmunud prokuratuuri tubakavabriku «Astoria» kaasomaniku proua Tomingase abikaasa William Tomingas ja palunud prokuratuuri uurimisele võtta direktor A.Kaljo tegevust.

Selle kaebuse peale tähtsamate asjade kohtu-uurija ilmuski «Astoria» juhatuse ruumidesse, kus võttis ülekuulamisele juhatuse liikmed ja revideeris äriraamtuid. Mõne tunnilise ülekuulamise järele selgus direktor A.Kaljo süüasi ja õhtul kell 8 paigutati ta vanglasse. Tubakavabriku «Astoria» direktorit süüdistatakse samas, milles süüdistati mõni päev tagasi arreteeritud Balti puuvillavabriku direktoreid, nimelt bilansi võltsimises ja tulude varjamises.

«Astoria» juhatuse esimeheks oli oma abikaasa volitusel William Tomingas, tehniliseks direktoriks A.Kaljo. Esijoones äratas kahtlust, et välismaalt ostetud tooraine arved olid välja kirjutatud puudulikus inglise keeles ja osa arveid oli pärit seesugustelt firmadelt, kes tegelikult tubakasaadustega ei opereeri. Nagu hiljem selgunud, on Kaljo viimase 3 aasta jooksul võltsarvetega kõrvaldanud kokku 19 milj. senti. Peale selle oli tähele panna, et Kaljo elas üle jõu. Kuritarvituste avastamine sündis täiel määral W.Tomingase algatusel.

Tagasi üles