Sisukord
Eesti
Postimees

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused

1. Trekisõit on jalgrattaspordiala, kus võistlus toimub jalgratastel selleks spetsiaalselt ehitatud velodroomil. Trekisõidu jalgrattad erinevad oluliselt maanteesõidu jalgratastest. Peale selle, et nad on fikseeritud käiguga (käiguvahetus puudub), on veel kaks erinevust. Mis erinevused?

2. Rapuntsel on tuntud tegelaskuju vendade Grimmide muinasjuttudest. Üks teatud tegevus inimeste juures kannab koodnime Rapuntseli sündroom. Mida inimene selle sündroomi puhul teeb?

3. R-Kioskid tekkisid Soomes juba 1910. aastal. Mida tähendab R-täht kioskite nimes?

4. 29. septembril 2014 alustas lennufirma Qantas regulaarlende maailma pikimal, 13 805 kilomeetri pikkusel liinil. Milliste linnade vahel sooritab maailma suurim reisilennuk Airbus A380 selle lennu?

5. «Quando ... chegou a escola com a pai, as aulas ja tinham comecado.» Mis sõnaga tuleks täita lünk lauses, et saada kokku ühe väga tuntud kirjandusteose algus.

Vastused:

1. Puuduvad pidurid ja vabajooks. Puuduv vabakäik on ühtlasi trekiratta piduriks.

2. Trihhofaagia on haiguslik näht, kus inimene sööb juukseid ja siis hiljem tuleb karvapall soolikatest välja opereerida.

3. Rautatie ehk raudtee. Algselt olid need raamatute ja ajalehtede müügipunktid raudteejaamades (Rautatiekirjakauppa Osakeyhtiö).

4. Sydney (Austraalia) ja Fort Worth (Texas, USA).

5. Arno. Tegemist on Oskar Lutsu «Kevade» alguslausega portugali keeles. «Primavera» ilmus Brasiilias tänavu aprillis.

Seotud lood
    26.11.2014 28.11.2014
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto