Sisukord
Tallinn
Postimees
29.11.2014
Eesti Eesti astub Balti riikide ühisest miinitõrjeüksusest välja Horoskoop dilbert Mälumäng male Seeneliike arvatust vähem palju õnne Taavi Rõivase ründaja haihtus öösse tagakülg Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Savvusannanaanõ Rahvusvaheline mees Muuli läheb «karja» Kirikutorni pikkune jumalamees Majandus Täiuslikud mänguväljakud igale vanusele Välismaa Chirtoacă: jääb mulje, nagu kandideeriks Putin meie parlamenti Moldova valib ida ja lääne vahel Moldovlased eelseisvatest valimistest ja riigi tulevikust Välismaa lühiuudised Arvamus Postimees 1924. aastal Kalle Muuli: IME Kremlis Päeva karikatuur Tõnu Viik: essee valitsemise nutikusest Rahvusvaheline mees Savvusannanaanõ Muuli läheb «karja» Kirikutorni pikkune jumalamees Juhtkiri: ka ajakirjanik võib valida poliitikukarjääri Marti Aavik: Must reede ja Eesti viga Mart Kivastik: seletuskiri Kultuur Lapini ilmumine rahvale Luulehetk – hetk luules Maksimov! Jätke meelde: füsikokeemia on kõikvõimas! See mõjutab ka laisku! Nädala plaat. Monarhi dub Nädala plaat. Hullumaja puhvet Aja auk. Band Aid 30 Kui tallinn oli maailmalinn Sport Spordi lühiuudised Kas Alaveri süsteem töötab? Poltoranin annab vastuse Vigastustest räsitud Rock alistas lisaajal Tarva, Kalev samuti hädas vigastustega Hull naine ja eesti keel Tarbija Mis on «edukas» vananemine? AK Kas roos on parem kui gerbera või iiris? Kooselu meesterahvaga, Raul Rebase näitel Luulehetk – hetk luules Lapini ilmumine rahvale Peeter Langovits: Tipp-TV juhtum Vahur Kersna advendisõnum Eesti rahvale Maksimov! Jätke meelde: füsikokeemia on kõikvõimas! See mõjutab ka laisku! Aja auk. Band Aid 30 Nädala plaat. Hullumaja puhvet Kui tallinn oli maailmalinn Tõnu Viik: essee valitsemise nutikusest Homod kolivad kokku Lasteaiadetektiiv Hamburgi- trett Edward Lucas: Putinile tuleb selgeks teha, et Baltimaadesse tal asja ei ole Nädala plaat. Monarhi dub Vahur Laiapea: Afganistani projekt 1. detsembri riigipöördekatse verine jälg Arter «Laulukarussell» saab taas hoo sisse Vaheldus rikastab Horoskoop Raamaturingiga emakeeleõpetaja Polpo heategevuslik õhtusöök Ehe Eesti ehe Öise Lasnamäe uusromantika Eksootilise sugulasena Tadžikistanis Sügistalvine grillipidu Ratastel koduga ümbermaailmareisile Meelelahutus Koomiks Sudoku

Öise Lasnamäe uusromantika

4 min lugemist
Ebamaine Lasnamäe: ööklubi Alien. FOTO: Jaanus Lensment

Kuidas näeb välja reede õhtu Lasnamäel? Juba see küsimus tekitab ühtaegu elevust ja õudusjudinaid. Aga ega muidu teada ei saa, kui tuleb ise kohale minna.

Tellijale Tellijale

Mati Undi ettenägev pilk jõudis Veiko Õunpuuni ja mõned aastad tagasi kutsuti filmiga «Sügisball» ellu Lasnamäe uusromantism. Noored ihkavad lapsepõlve meenutades tagasi 15-korruselistesse majadesse. Tuua kogukondlike ja kunstiprojektidega Suur-Lasnamäe magalarajooni kultuuri ja kogukonnamelu. Tegelikult eksisteerib Uue Maailma tagurpidi versioon juba ammu. Suvepalavuses leiab pea iga maja juurest kohalikke elu ja õlle üle arutamas. Eesti iibe pärast muretsejad aga teadku, et siinsed mänguväljakud on laste kilkeid täis igal aastaajal.

See on päevane pilt, talvel trööstitum kui soojal ajal. Kuid mis toimub Lasnamäel öösiti? Nõukogude arhitektuur ja kaugus kesklinnast viitab eksootilisusele. Viide Lasnamäe ja Kopli ööelule tekitab inimestes ühteaegu õudusjudinaid ja elevust. Pidutsemine kesklinnast väljaspool peab olema midagi erilist. Aga kuidas ikkagi näeb välja reede õhtu Lasnamäel?

28.11.2014 01.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto