Sisukord
Eesti
Postimees

Keegi pole patuta

6 min lugemist
Vastne EELK peapiiskop Urmas Viilma (vasakul) ütles eile, et ehkki eestlased on muutunud üsna usuleigeks, on meie hoiakud pigem kirikusõbralikud. FOTO: Liis Treimann

EELK peapiiskopiks valitud Urmas Viilma on konservatiivsete vaadetega ja tema seisukoht on, et homoseksuaalne inimene ei saa töötada vaimulikuna.

Tellijale Tellijale

Kellele on praeguses Eestis peapiiskoppi vaja või kelle peapiiskop te olla soovite?

Eesti luteri kirik on olnud rahvakirik, eesti keelt kõneleva kristlaskonna enamuskirik, ehk võib öelda, et luteri kiriku peapiiskop on kogu rahva, eesti keelt kõneleva rahva peapiiskop. Peapiiskopi hääl peab kostma aga ka kogu kristlaskonna, mitte ainult luterlaste häälena. Mul on väga hea meel selle üle, ja mida tuleb kindlasti rõhutada, et Eesti kristlased pole ainult eestlased, vaid meil on ka väga suur kogukond vene keelt kõnelevat kristlaskonda. Need kaks suurt rahvagruppi on ühendatud, ja rääkides kogu integratsioonitemaatikast Eestis üldiselt, et kas see on õnnestunud või mitte, siis aktiivsed kiriku liikmed on nii luterlased kui ortodoksid, kes on kogu aeg omavahel hästi läbi saanud ja lävinud. Ja see pole sugugi vähetähtis.

26.11.2014 28.11.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto