L, 4.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Politseinik kaebas teda löönud ülemuse peale

Risto Berendson
, reporter
Politseinik kaebas teda löönud ülemuse peale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Politsei.
Politsei. Foto: Aivar Aotäht / Sakala

Uus tase ametialase vastasseisu lahendamisel – reformide käigus äsja juhtiva ameti kaotanud politseinik kaebas sisekontrollile, et uus ülemus lõi teda õppusel jalaga ja solvas verbaalselt. Löömine küll toimus, kuid sel nädalal lõpetas prokuratuur asja kuriteokoosseisu puudumise tõttu.

Arvukate ümberstruktureerimiste käigus kaks kuud tagasi Lääne-Harju politseijaoskonna juhiks tõusnud Veiko Randlaine leidis oma 23 aasta pikkuse politseiteenistuse jooksul end esimest korda kriminaaluurimise sihikult.

Politsei sisekontrolli huvitas, kas ja miks oli Randlaine löönud oktoobri alguses kurjategija kinnipidamise õppusel murdvarast mänginud kolleeg Andre Rauda. Seejuures viimast väidetavalt ka verbaalselt solvanud.

Olukord oli keeruline ja välistada ei saanud kättemaksu. Randlaine oli viinud äsjaste reformide käigus Raua Saue konstaablijaoskonna piirkonnavanema kohalt üle madalamale ametikohale – patrulli. Palgas Raud küll ei kaotanud, kuid langus ametiredelil oli korralik.

Märksõnad
Tagasi üles