R, 2.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mälumäng

Postimees
Facebook Twitter
Comments

Küsimused

1. Aastatel 1989–1991 ilmus Rakveres ajaleht Raske Musa Maailm. Tegemist oli ühe fänniklubi väljaandega. Kelle fänniklubi see oli?

2. Aastatel 1919–1933 elanud Baltole on püstitatud ausambad Nome’i linnas Alaskal ja New Yorgi Central Parkis. Tunnustuse teenis Balto 1925. aastal sooritatud vägitüki eest. Kes oli Balto?

3. See ese oli üks omaaegseid nõukogude inimese unistusi. Kultuseseme loojateks olid Jānis Cērps ja Uldis Briedis, disaineriks Ādolfs Irbītis. 1968. aastal said selle loojad Nõukogude Liidu riikliku preemia. Tootele nimeandjaks oli üks autoritest – Jānis Cērps –, kes valis selleks läti mütoloogiast teada-tuntud kauni, kuid kurja naise, tumedate jõudude kehastuse nime. Millest jutt?

4. Esimest korda oli ala olümpiamängudel 1972. aastal. Kokku on sel alal võisteldud seitsmel olümpial. Alal on tähtsad punktid. Võidab see, kes kogub vähem punkte. Eestlasi olümpiamängudel osalenud sel alal ei ole, esimene MM-debüüt tehti 2011. aastal, kus parima tulemuse saavutas mitmekordne Eesti meister Tarmo Peiker, olles 109 osavõtja hulgas täpselt 100. Mis ala?

5. Teise maailmasõja ajal oli Tartu lähedal Lemmatsis kuri koht tankitõrjekraav, kus sakslased hukkasid oma vange. Kraavile oli rahvasuu andnud selle kraavi kaevamise initsiaatori nime. Mis nime kandis see kraav rahvasuus?

Vastused:

1. Gunnar Grapsi. Fänniklubi nimeks Gunnar Graps International Official Fan Club.

2. Koer, siberi husky, koerterakendi juhtkoer, kelle «eestvedamisel» toimetati Alaskale difteeriavastast seerumit. Muud transpordivahendid ei olnud suutelised ilmastikuolude tõttu kiireloomulist tegu sooritama.

3. Esimene Nõukogude Liidus masstootmisesse läinud transistorraadiovastuvõtja Spīdola.

4. Kärestikuslaalom.

5. Jalaka liin, toonase Tartu linna rahvasaadikute nõukogu täitevkomitee esimehe Kristjan Jalaka järgi.

Facebook Twitter
Comments
Tagasi üles