Sisukord
Majandus
Postimees
29.11.2014
Eesti Eesti astub Balti riikide ühisest miinitõrjeüksusest välja Horoskoop dilbert Mälumäng male Seeneliike arvatust vähem palju õnne Taavi Rõivase ründaja haihtus öösse tagakülg Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Savvusannanaanõ Rahvusvaheline mees Muuli läheb «karja» Kirikutorni pikkune jumalamees Majandus Täiuslikud mänguväljakud igale vanusele Välismaa Chirtoacă: jääb mulje, nagu kandideeriks Putin meie parlamenti Moldova valib ida ja lääne vahel Moldovlased eelseisvatest valimistest ja riigi tulevikust Välismaa lühiuudised Arvamus Postimees 1924. aastal Kalle Muuli: IME Kremlis Päeva karikatuur Tõnu Viik: essee valitsemise nutikusest Rahvusvaheline mees Savvusannanaanõ Muuli läheb «karja» Kirikutorni pikkune jumalamees Juhtkiri: ka ajakirjanik võib valida poliitikukarjääri Marti Aavik: Must reede ja Eesti viga Mart Kivastik: seletuskiri Kultuur Lapini ilmumine rahvale Luulehetk – hetk luules Maksimov! Jätke meelde: füsikokeemia on kõikvõimas! See mõjutab ka laisku! Nädala plaat. Monarhi dub Nädala plaat. Hullumaja puhvet Aja auk. Band Aid 30 Kui tallinn oli maailmalinn Sport Spordi lühiuudised Kas Alaveri süsteem töötab? Poltoranin annab vastuse Vigastustest räsitud Rock alistas lisaajal Tarva, Kalev samuti hädas vigastustega Hull naine ja eesti keel Tarbija Mis on «edukas» vananemine? AK Lapini ilmumine rahvale Peeter Langovits: Tipp-TV juhtum Nädala plaat. Monarhi dub Maksimov! Jätke meelde: füsikokeemia on kõikvõimas! See mõjutab ka laisku! Aja auk. Band Aid 30 Nädala plaat. Hullumaja puhvet Kui tallinn oli maailmalinn Tõnu Viik: essee valitsemise nutikusest Homod kolivad kokku Lasteaiadetektiiv Hamburgi- trett Arter «Laulukarussell» saab taas hoo sisse Vaheldus rikastab Horoskoop Raamaturingiga emakeeleõpetaja Polpo heategevuslik õhtusöök Ehe Eesti ehe Öise Lasnamäe uusromantika Eksootilise sugulasena Tadžikistanis Sügistalvine grillipidu Ratastel koduga ümbermaailmareisile Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Täiuslikud mänguväljakud igale vanusele

5 min lugemist
Lappset mänguväljak Viljandi järve ääras. FOTO: Marko Saarm / Sakala

Kuidas saab Rovaniemist, maailma äärest, jõuluvanade ja virmaliste maalt pärinev ettevõte tõusta oma valdkonnas maailma tippu, on peamine küsimus, mida Lappseti rahvusvahelise äri juhilt Thomas Berfenfeldtilt korduvalt küsin. Ka Berfenfeldt ise on rahvusvaheline mees: Soome firmas töötav rootslane, kelle peamine töökoht asub Saksamaal Lappseti müügikeskuses. Eestis on ta sel nädalal seepärast, et Lappseti mänguväljakute metallosad valmivad Tänassilmas ja Lappset on valinud Tallinna kohaks, kus korraldada selleaastane üritus kogu maailma edasimüüjatele, et tutvustada uusi tooteid.

Otsest vastust Berfenfeldtilt ei saagi, kuid üks kaudne siiski tuleb: «Tuleb oma tööd täiuslikult teha.»

Tellijale

Lappset, mis alustas tegevust Rovaniemis 1970. aastal, on praegu mänguväljakute valmistamises üks maailma juhtivaid ettevõtteid. «Oleme üks kolmest tõeliselt rahvusvahelise haardega ettevõttest ses valdkonnas. Lappset pole küll suurim, aga kindlasti parim. Huvitav muide, et tippkolmik on pärit Skandinaaviast,» ütles Berfenfeldt.

Skandinaavia ettevõtete edul laste mänguväljakute turul on Berfenfeldti sõnul põhjus: «Skandinaavias hakati elukeskkonnaga kõige varem tegelema. Skandinaavias kehtestati juba ammu ehitusnormid, et teatud suurusega asumi juurde peab tingimata kuuluma laste mänguväljak. Nüüd on inimesed ka mujal taibanud, et kasvukeskkond mõjutab laste tulevikku. Kasvukeskkond peab olema turvaline ning samas huvitav ja arendav.»

Üks kiiremini kasvavaid ärisegmente on aga täiskasvanute harjutusväljakud ja atraktsioonid vanematele inimestele.

28.11.2014 01.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto