Sisukord
Rahakott
Tänane leht

Aktsiis ja kurss sööb suurema säästu

2 min lugemist
Võrreldes südasuvega on bensiiniliiter 16 senti odavam. FOTO: Allikas: Postimees

Kui palju oleme tänu kütuste hinnalangusele võitnud? Sel aastal oli kütuste jaehind kõige kõrgem kohe pärast jaanipäeva, mil bensiini 95 liiter maksis automaattanklates 1,344 eurot. Tänaseks on see langenud 1,184 euroni liitrilt, mis tähendab, et veidi vähem kui poole aastaga on bensiiniliitri hind odavnenud 16 sendi võrra. Oletades, et sõiduauto paagi keskmine suurus on 50 liitrit, teeb see hinnavõiduks kaheksa eurot paagi kohta.

Tellijale Tellijale

Eeldades, et keskmine sõidukijuht sõidab aastas 15 000 kilomeetrit ning sõiduki keskmine kütusekulu on seitse liitrit saja kilomeetri kohta, saame aastaseks kokkuhoiuks 343 eurot, mis polegi nii väike summa – veidi enam kui kolmandik keskmisest ja veidi vähem kui pool mediaanpalgast.

Ühe suurettevõtte tippjuht rääkis hiljuti, et tema pole nafta hinna järsku langust oma rahakotis mitte kuidagi tundnud. Kuna tegemist on Eesti saja suurema palgasaaja hulka kuuluva inimesega, siis tema rahakotile mootorikütuste hinnalangus ilmselt tõesti pole mõju avaldanud. Pealegi on tõenäoline, et juhi transpordikulu tasub hoopis ettevõte.

29.11.2014 02.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto