Sisukord
Talisport
Tänane leht

Suusatamise hetkeseis: Kümmel, tühi maa ja teised

3 min lugemist
Peeter Kümmel FOTO: Nordic Focus

Kuusamo MK-etapp peegeldas Eesti suusatamise hetkeseisu. Esmalt tuleb klassikasprindis napilt poolfinaalist välja jäänud Peeter Kümmel, kes võiks heal päeval võidelda koha eest esikümnes, siis pisut tühja maad ja siis ülejäänud.

Tellijale Tellijale

Talve esimesed tõsised võistlused pakuvad ikka põnevust – et millise hooga keegi stardib, kes on arenenud, kes taandarenenud. Kuusamos läks nii, et ainsana vedas pärast finišijoont naeratuse näole Kümmel, ent üsna virila, sest jäi kõigest 0,8 sekundiga esimesena poolfinaali ukse taha. 18. koht näeb välja kesisem kui paremuselt 10. aeg kvalifikatsioonis ja 7. aeg veerandfinaalides.

«Panen endale hindeks kolm pluss. Või isegi neli miinus,» kommenteeris Kümmel. «Veerandfinaal nelja venelase vastu oli karm. Algusest lõpuni pandi täie gaasiga, kihutasin viis sekundit kiiremini kui kvalifikatsioonis. Viimase tõusu lõpus tõmbas suusa korraks kinni ja esimesed läksid ees, nende püüdmiseks polnud enam jõudu. Kahju. Ajaga jäin rahule ja enesetundega samuti – saanuks edasi, võinuks ka finaalikoha nimel heidelda. Need 13 MK-punkti, mis teenisin, on vähe. Kui tahad kuuma gruppi mahtuda, tuleb ka mõni esikümnekoht välja sõita.»

29.11.2014 02.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto