R, 2.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Põhja-Koreas kerkib Kimi noorem õde areenile

Kadri Veermäe
, välisuudiste toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Põhja-Korea uudised möödunud nädala lõpul, ekraanil Kim Yo-jong.
Põhja-Korea uudised möödunud nädala lõpul, ekraanil Kim Yo-jong. Foto: AP/Scanpix

Kuigi Põhja-Korea sündmusi vaatlevad analüütikud on juba mõnda aega ennustanud Kim Jong-uni noorema õe esiletõusu, paistab seda nüüd kinnitavat ka sealne riigimeedia.

Esimest korda ilmus Kim Yo-jong avalikkuse ette 2011. aasta detsembris oma isa matustel, taas võis teda märgata selle aasta märtsis, mil riigis toimusid valimised. Alati kuulub komplekti juurde ka Kim Jong-un ise, keda õde saadab.

Juba märtsivalimiste järel hakkasid eksperdid spekuleerima, et naise avalikkuse ette toomine võib viidata asjaolule, et ta on hakanud režiimisiseselt kõrgemale liikuma. Möödunud nädala lõpul kajastas Põhja-Korea riigimeedia Kim Jong-uni muidu üsna üksluist visiiti joonisfilmistuudiosse, kuid tähelepanu vääris asjaolu, et venda saatnud Kim Yo-jongi nimetati riigi ainsa erakonna, Tööpartei keskkomitee osakonna asedirektoriks. Märtsis oli riigimeedia teda nimetanud lihtsalt «vanemametnikuks».

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles