Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mälumäng

Küsimused

1. See nõukogude riigitegelane on punaimpeeriumi ajalukku läinud sellega, et on olnud formaalselt kolm korda Nõukogude Liidu põhiseaduslik juht. Juhtus see 1980. aastatel, kui ridamisi surid Leonid Brežnev, Juri Andropov ja Konstantin Tšernenko ning uusi asemikke neile ei jõutud veel välja kuulutada. Kes ta oli?

2. Türgi on riik, mis kuulub territoriaalselt nii Euroopasse kui ka Aasiasse. Mis nime kannab Türgi Aasia-osa?

3. Millega on maleajalukku läinud hispaania preester Ruy López de Segura?

4. Hea Sõna auhinna laureaadid on Margit Kilumets, Madis Jürgen, Hille Karm, Margus Saar, Jelena Skulskaja, Kaja Kärner, Tiina Jaakson ja Gaute Kivistik alias Rohke Debelakk. Hea Sõna auhinnaga tunnustatakse eestikeelses meedias silma paistnud ajakirjanikku, kelle looming kannab humanistlikke väärtusi, on sisukas ja selge, keelt väärtustav ja isikupärane. Auhinda annab välja üks ühendus. Nimetage see.

5. Josef Švejk oli enne sõjaväeteenistusse kutsumist kaupmees. Mis kaupmees?

---------------------

Vastused:

1. Vassili Kuznetsov, Nõukogude Liidu ülemnõukogu presiidiumi esimehe esimene asetäitja.

2. Anatoolia.

3. Tema nuputas välja kuulsa hispaania avangu, mis originaalis kannab nime Ruy López. Temalt on pärit ka vangerdus malemängus.

4. Eesti Naistoimetajad MTÜ.

5. Koerakaupmees.

01.12.2014 03.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto