Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Jõulukulutused lasteaias küünivad mitmekümne euroni

Kui päkapikk hakkab jõuluajal iga päev käima, siis võib vanemate jaoks kommiarve päris soolaseks minna. FOTO: Urmas Kask

Jõulude tähistamine lasteaias nõuab lastevanematel iga aastaga aina suuremaid summasid – lisaks traditsioonilisele kingipakile tuleb tasuda nii päkapiku kommiarvete kui ka sõidu eest jõulumaale.

Tellijale Tellijale

Kui vanasti käisid päkapikud lastel kodus, siis nüüd on see komme levinud ka lasteaedadesse, põhjustades vanemate seas kirglikke vaidlusi. Üpris sage on, et kinni maksta tuleb terve rühma laste sussisisu. Järjest enam lasteaedasid läheb jõulupidude korraldamisel seda rada – sellisel juhul peab lapsevanem ka pileti, sõiduraha või täiendava pereliikme võrra rohkem panustama. Mõnel juhul peab lapsevanem maksma juurde kaheksa eurot lapse ja neli eurot iga täiendava pereliikme eest.

Ühes Tallinna lasteaias käib kuni 1. detsembrini hääletus kolme võimaliku valiku üle – kas lastel hakkab päkapikk käima iga päev pärast lõunauinakut, toob kord nädalas reedeti tervislikku maiust või ei too midagi, sest kodus käib ta niikuinii.

Vastuseisu põhjustab peamiselt see, et mõnel vanemal on peres mitu last ja topeltpäkapikud röövivad korraliku osa rahakotist. «Eks selles ongi teema, et päkapikud võivad ikka väga kulukaks minna – kui iga päev, siis on see korralik väljaminek,» märkis üks lapsevanem ja lisas, et ta ootab, et kui üldse mingi variant peale jääb, siis pigem tervislik.

Tartu Ploomikese ja Haapsalu Tarekese lasteaias on sel aastal päkapikkudest loobutud. «Mõnikord, kui vanemad on otsustanud, et laps tegi pahandust ja päkapikk ei too sussi sisse kommi, siis kuidas saab nii, et lasteaias toob,» rääkis ühest põhjusest Haapsalu lapsevanem Keiu Barndõk, kes ise küll toetas lasteaias päkapikkude käimist.

01.12.2014 03.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto