Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Esikülg

Kallid pühad

Jõulupidu lasteaias võib maksma minna üle 50 euro, aga olla ka täiesti tasuta. Eesti lk 6

Kolm meest, üks siht

Eesti Kunstiakadeemia rektorikandidaadid peavad üksmeelselt kõige tähtsamaks rahuliku töö- ja õppimiskeskkonna taastamist.

Suur vastasseis

Suurem osa prantslastest eelistab kas vasak- või paremäärmuslasi, keskteed ei näi üldse olemas olevat. Kummast tiivast tuleb uus riigipea? Välismaa lk 11

Tehnika

HP uus lauaarvuti kuulutab uue ajastu algust. lk 21

Teisipäev, 2. detsember 2014

Nr 281 (7272)

Hind 1,5

Tiraaž 50 451

Lugejaid 198 000

Endine riigikogu liige Juku-Kalle Raid:

On täiesti võimatu istuda kõigil istungitel ja väita, et sa oledki mingi efektiivne sell. Eesti lk 5

Kaitsevõime

Parem rohkem

Eestile on väga vaja, et siin asuks pidevalt NATO relvajõud, avaldab erukindral Ants Laaneots (Reformierakond) veendumust. Meie kaitsevõime on küll suurem kui Lätil või Leedul, aga liitlasvägede sõdurite kohalolek annaks meie julgeolekule tubli lisatagatise. lk 13

Ajalugu

Meie lugu

Me võime maale kinni katta, monumente teisaldada ja maju lammutada, aga oma ajalugu me ometi muuta ei saa, sedastab kunstiteadlane Krista Kodres. Nii et märksa lihtsam oleks õppida aru saama, mida üks või teine kunstiteos sümboliseerib. lk 12

FOTOBOX

Eesti sai esimese e-kodaniku

Eesti esimese e-residendi tunnistuse sai ajakirja The Economist ajakirjanik Edward Lucas (suurel pildil), kes on ka Postimehe kolumnist.

Eesti esimese e-kodanikuna lõi Lucas klaase kokku e-residentsuse pakkumise idee ühe eestvedaja, majandusministeeriumi asekantsleri Taavi Kotkaga (parempoolsel ülemisel fotol vasakult esimene) ja siseminister Hanno Pevkuriga.

Kui välisministeeriumi asekantsler Marina Kaljurand (alumisel fotol) ja Kotka olid esimese e-kodaniku tunnistsuse üleandmisel väga rõõmsad, siis president Toomas Hendrik Ilves, Eesti e-eduloo suuremaid evangeliste, jäi vägagi vaoshoituks.

E-residendid saavad kasutada Eesti riigi e-teenuseid, näiteks asutada ettevõtteid ja avada pangaarveid, kuid ei saa elektroonilist isikutunnistust kasutada reisidokumendina. PM Foto: Liis Treimann

Kõigile ränk valik

Viru Keemia Grupp (VKG) teatas, et sulgeb kaks põlevkiviõli tootvat tehast, kuna Eesti Energia küsib põlevkivi eest nii kõrget hinda, et põlevkiviõli on kallim kui toornafta.

Kahes suletavas tehases on praegu tööl ümmarguselt 200 inimest. Kui paljud neist tehaste sulgemise tõttu töö kaotavad, selgub paari nädala jooksul.

VKG väitel saaks sotsiaalset katastroofi ära hoida, kui firma võiks vajalikul määral põlevkivi kaevandada oma kaevandustest.

01.12.2014 03.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto