Sisukord
Poliitika
Tänane leht

Pentus: Rõivase järeltulijale pole põhjust niipea mõelda

4 min lugemist
Välisministri ametivande allkirjastas Keit Pentus-Rosimannus 17. novembril Riigikogu saalis, paremal peaminister Taavi Rõivas. FOTO: Sander Ilvest

Kaks nädalat välisministri ametit pidanud Keit Pentus-Rosimannus lubab oma lääne kolleegidele pidevalt meenutada kaitsepolitseiametniku Eston Kohvri juhtumit ja loodab, et Indias kinni peetud Eesti laevamehed saavad õige pea koju.

Tellijale Tellijale

Olete olnud paar nädalat uues ametis, kired teie nimetamise üle on vaibumas, aga mis te ise pakute, miks teie kui välisministri kandidatuur avalikkuses nii valuliselt vastu võeti?

Alati leidub kriitikuid, ükskõik, kas sa teed midagi või jätad tegemata. Olen õppinud, et oma samme ei ole mõtet teiste eelarvamuste järgi seada. Tööd ma ei karda ja raskete olukordade eest jooksu ei pane.

Palju on spekuleeritud selle üle, et tegelikult oli see käik vahesammuks teie saamisel Reformierakonna juhiks. Et näiteks paari aasta pärast erakonna üldkogul on lisaks Taavi Rõivasele ka teie kandidatuur parteijuhi kohale. Ja sealt nelja aasta pärast avaneb peaministri koht. On see võimalik?

Taavi Rõivas on töökas, särav ja Eestile väga hea uue põlvkonna peaminister ja tema järeltulija peale pole küll vajadust niipea mõelda. Ma loodan, et valijad hindavad tema nooruslikku energiat ja et ta saab kevadel tugeva mandaadi Eesti edasi viimiseks. Mina toetan teda selles igati. Mis minusse puutub, siis mul on kombeks pühenduda täielikult sellele, mida ma parasjagu teen. Tegin seda keskkonnaministrina ja nii saab olema ka välisministrina.

Loe intervjuu täisversiooni Postimees Plussist. Muu hulgas saab teada, miks Pentus-Rosimannus ennustab välispoliitiliselt pingelist aastalõppu.

02.12.2014 04.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto