Sisukord
Eesti
Tänane leht

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. «TEEB ELU RÕÕMUSTAVAID KÄÄNDE / TAAS JUUBELDAVALT LÕUGAME: / OKTOOBER PÖÖRAS OTSA LÄÄNDE / JA LENIN LASTI LÕUNALE; / KALININ LÕPUKS PÕHJA LASTI / JA MERI VOOGAS ... ITTA, JAH? / JÄÄB SISU SAMAKS NÄHTAVASTI, / KUID S I L T ON UUS, JA SITTA KAH!» Mis puhul kirjutas Priit Aimla selle epigrammi?

2. 2014. aasta kevadel käidi Venemaa parlamendi ülemkojas – Föderatsiooninõukogus – välja mõte, et Venemaal tuleks luua oma internet, mis on vaid Venemaal kasutatav ning kust ei lähe midagi välja ega tule midagi sisse. Interneti-võrgule pakuti välja oma nimigi. Mis nimi?

3. Tänavusel pruunkarude jahiajal – 1. augustist kuni 31. oktoobrini – oli Eestis lubatud küttida kuni 40 pruunkaru, kõige rohkem Ida-Virumaal (9), Harjumaal (6) ja Jõgevamaal (5). Ühtegi karu ei lubatud küttida neljas maakonnas. Nimetage need.

4. Selle riigi jalgpallikoondis on võitnud kaks olümpiakulda, jõudnud korra poolfinaali, kolm korda veerandfinaali, viimati 2012. aastal Londonis, kuid pole iialgi osalenud maailmameistrivõistlustel. Mis riik?

5. Rooma impeeriumi ajal kasutasid naised juustele tumedama tooni andmiseks erilist segu, mida saadi kaanide töötlemise teel. Mida kaanidega mikstuuri saamiseks enne tehti?

---------------------

Vastused:

1. Tallinna linnarajoonide ümbernimetamine 1993. aastal.

2. Tšeburaška ehk siis Potsataja.

3. Hiiumaa, Saaremaa, Valgamaa ja Võrumaa.

4. Suurbritannia. Kullad 1908. aastal Londonis ja 1912. aastal Stockholmis.

5. Marineeriti äädikas ja veinis.

Seotud lood
    02.12.2014 04.12.2014
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto