Sisukord
Persoon
Tänane leht
06.12.2014
Eesti dilbert male Horoskoop palju õnne Mälumäng Mälestiseks on saamas sadakond möödunud sajandi ehitist Saabus lendkonn, lahkus lakkhunt Vereta Jahi parimaks saagiks olid kuldnokad kivil Eesti lühiuudised Tiina Kangro kandideerib IRLi nimekirjas riigikogusse Edelaraudtee tahab rajada uusi rongijaamu Reformierakond: 300-eurone toetus on vanemahüvitise jätk Kuningagambiit Lühike tähelend Mees suure ideega #nullpunkt super luks Majandus Majanduse lühiuudised Kasvuhüpe tuli eksportides Kasvuhüpe tuli eksportides Välismaa Ungari kisub läänemaailmaga tüli Ungari lähtus Eesti saatkonda sulgedes majandushuvidest Välismaa lühiuudised Arvamus Postimees 1930. aastal Rein Langi essee: nii see on (kui Teile nii näib) Vabandus Madis-Ulf Regi: minu päevik 2014 Kuningagambiit Päeva karikatuur Lühike tähelend Mees suure ideega #nullpunkt super luks Juhtkiri: kaitsta või lammutada Sirje Niitra: milleks selline pood? Kultuur Preili Pariisist Kõik eesti filmid ei panustagi võikustele ja friikidele Aja auk. Näpp-päästikul-muzak Tiina Lokk: väga korralik debüüt Kõik eesti filmid ei panustagi võikustele ja friikidele Olle Mirme: tervik on nõrgem kui üksikosad Roman Baskin: üksi hoiaku eest tugev 4 Lenna Kuurmaa: üllatus-üllatus Üks tänav, pink ja puu... Luulehetk – hetk luules Sport Alusalu: olen õnnelik, kuid ihkan paremat Mets läheb Norrasse Valemängurid löödi aastateks auti Spordi lühiuudised Madalseisus iluuisutamise ainus intriig peitub naiste üksiksõidus Tarbija Väärtusi tuleb elada – jutust ei piisa AK Maailm vajab mitte-kangelast Taeva kingitus või piinlik hool Arhitektuuripreemia tagatuba Kuidas firmapeol ellu jääda Armastatuim/vihatuim Teraapiline teine Roman Baskin: üksi hoiaku eest tugev 4 Preili Pariisist Üks tänav, pink ja puu... Lenna Kuurmaa: üllatus-üllatus Luulehetk – hetk luules Ministeeriumi ehitajaks sai Tüng Ehitus Akadeemikute tuleproov: kes võidab näosaate? Diiselrongid uuele ringile Olle Mirme: tervik on nõrgem kui üksikosad Kaus on rohkem kui elus, ta on elu parimas vormis Tiina Lokk: väga korralik debüüt Rõõmsaid jõule! Kõik eesti filmid ei panustagi võikustele ja friikidele Higi ja hing Aja auk. Näpp-päästikul-muzak Nädala plaat. Vist viimane perealbum Eesti eelistab turvalist tuletõrjujat Rein Langi essee: nii see on (kui Teile nii näib) Mati ja Volli seiklused Arter Mina ja minu vinge elu! Uued vanad jõulumaitsed Karl-Erik Taukar, jõulukuu favoriit Viis moodsat kingitust Jõuluootuse aeg Pimedana nägijaks Horoskoop Harjutused kokkade olümpiaks Parimad õlletundjad teada Puti-Leida elu nagu muinasjutt Rikkalikud jõuluõunad slovaki käe all Tuline talvejook tšilliga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Puti-Leida elu nagu muinasjutt

7 min lugemist
Rõõmsameelne: Puti talu perenaine Leida Merelo on siin elanud juba üle 70 aasta. Paljudest omaealistest eristub ta kiire mõttelennu ja tempoka jutuga, aga mis peamine - temas puudub kibestumine ja tigedus. FOTO: Mihkel Maripuu

Pärnumaa Seliste küla aukodanik Leida Merelo ehk Puti-Leida on krapsakas naine, kes hiljuti 90. sünnipäeva tähistas ning nüüd 90. jõuluõhtut ootab. Arter käis tema pool elu üle mõtteid mõlgutamas ja jõulusaia küpsetamas.

Tellijale Tellijale

Puti-Hindreku talus 71. aastat perenaise ametit pidav Leida Merelo on tähtsate külaliste saabumiseks rahvariided selga pannud. Soojaks köetud tuba ilmestab avatud uksega ahi, milles söed kuumavad ja saiapanni ootavad. Peagi võtabki Leida sealt välja mõnusa pruuni kooriku ja kuldkollase sisuga jõulusaia, mis viib vaat et keele alla. Aga enne sööme ikka sealiha, kapsast ja kartulit, nagu eestlastel kombeks.

Iial ei arvaks, et Leida juba 90 on – nii krapsakat, rõõmsameelset ja lobeda jutuga vanainimest annab otsida. Kindlasti on üheks põhjuseks maarohutee ja aaloelehe tükk, mida Leida iga päev tarvitab, teiseks aga see, et ei leidu vist maatööd, mida Leida teinud poleks. Lisaks veel eluterve ellusuhtumine, millest puudub kadedus ja viha.

05.12.2014 08.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto