N, 29.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mina ja minu vinge elu!

Anu Saagim
, Elu24 peatoimetaja
Mina ja minu vinge elu!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Reet Härmat ja Anu Saagim.
Reet Härmat ja Anu Saagim. Foto: Tiit Mõtus

Laua ümber istub lõbus seltskond. Üks avab šampanjapudelit, teine naerab südamest. Võib peaaegu et kuulda mõnusat jutuvada, naerupahvakuid, tooste ja klaaside kilinat. Selline näeb välja sõprus lifestyle-blogide piltidel: mõnusalt õdusa ja intiimsena.

Tekstid pajatavad rõõmukatest pidudest, spontaansetest kohtumistset ja üksteise vankumatust toetamisest. Sõprusest viserdamine sotsiaalmeedias on populaarsem kui eales varem. Sellega ei võistle enam isegi roosamannavahused paarisuhte- ja titeuudised, lemmikloomapiltidest rääkimata. Facebooki ja Instagarmmi laetakse kilomeetrite kaupa fotosid oma tuttavatest ja kekutatakse sõpruskonna ainulaadsusega. Tundub, et vaid netisõprus teeb sõprusest selle tõelise. Kui tag`id tuttavat oma pildiseerias, lendab see komeedina ka kõigi teiste Facebook-sõpside seinale. Suhteid eksponeeritakse võltshäbita: vaadake kõik, me oleme parimad kamraadid! Seepärast pole ka ime, kui need kelle pilte ei like`ita, end hüljatuna tunnevad. Ja nii tundubki kellegi teise elu alati kullakarvalisem kui enda hall argipäev. Netikadedus. Kas pole tuttav tunne?

Uuringud on näidanud, et sotsiaalmeedia paneb suisa iga kolmanda inimese end õnnetuna tundma. Selge see, et võrdleme enda elukest teiste omaga ja et kellegi muu bling-bling säutsumine tekitab nii mõneski meist autsaideri tunde. Ja muuseas, lähituttavate õnnest tihkuvad blogipostitused kriipivat enesehinnangut rohkemgi kui kuulsuste omad. Kui tunned end seepärast üksiku ja õnnetuna, siis on raske meeles pidada, et tegelikult loovad inimesed blogides oma elust illusioone, just nagu mustkunstnikud, s.t sotsiaalvõrgustikku pääsevad vaid elu joovastavamad sündmused.

Märksõnad
Tagasi üles