Sisukord
Välismaa
Tänane leht

Liitlasväed jäävad kohale

3 min lugemist
USA sõdurid koos soomustransportööriga Stryker Tapal. FOTO: Liis Treimann

Eile Brüsselis toimunud NATO välisministrite kohtumine oli esimene pärast alliansi septembrikuist tippkohtumist Walesis. Kui kolme kuu eest pandi paika visioon kollektiivkaitse tugevdamiseks, siis eile anti ülevaade, kui kaugele on tänaseks jõutud.

Tellijale Tellijale

Eesti julgeoleku seisukohast olid tippkohtumise keskseteks otsusteks liitlaste jätkuv kohalolek Läänemerest kuni Musta mereni asuvates piiririikides, kohaloleku edasine tugevdamine, alliansi reageerimiskiiruse tõstmine, end ohustatuna tundvate riikide kaitseplaanide uuendamine ning eesmärk, et kõik liikmesriigid panustavad riigikaitsesse kaks protsenti SKTst.

Eilsel kohtumisel kinnitasid NATO 28 liikmesriigi välisministrid, et Venemaa agressiivsete sammude tõttu piiririikidesse, sealhulgas Balti riikidesse ja Poolasse paigutatud liitlasväed jäävad sinna ka tulevaks aastaks. See tähendab poliitilist kinnitust sellele, et liitlaste hävitajad on ka 2015. aastal Ämari õhuväebaasis, USA sõduritest koosnevad maaväe kompaniid jätkavad roteerimist läbi Eesti ning liitlaste laevad jätkavad patrulle Läänemerel.

02.12.2014 04.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto