Sisukord
Eesti
Tänane leht
04.12.2014
Eesti Horoskoop dilbert Mälumäng male Vene pool ei näita vähimatki vastutulekut palju õnne Professor: eestlased ei sure iial välja Ilmasõjas käinud marsivad internetti tagakülg Koostöökogu lõikaks «puugid» välja Kaitsja: vangina ei ole Kohver Venemaale vajalik Ajaloomuuseumis avati näitus Saksa okupatsioonist Eesti lühiuudised Eestimaalaste kingitud klaver alustab teed Ukrainasse Puudega laste hoiu raha väheneb Majandus Eesti kulutused teadus- ja arendustegevuse langesid 14 protsenti Riigikogu eraldas raha haiglate ostuks ja rongide liisinguks Üleminekut SEPA massmaksetele pikendatakse aasta võrra Majanduse lühiuudised Kaupmehed on jõulumüügi suhtes optimistlikud Välismaa Islamiriik liidab vaenlasi ühiseks rindeks Endine NBA täht astus politseinike eest välja Arvamus Joris Van Bladel: fuck Euroopa Liit? Lugeja kiri: rahvussuhted Eestis Lugeja kiri: ajakindlat advendiaega Tiit Kändler: vapra maalisõduri tagasimarss Olev Remsu: Putin ja ajalugu Päeva karikatuur Juhtkiri: hoogtöö riigireformiga Irina Kablukova: kolmandale katsele Kultuur Goooddd!!! Ma tahan seda juba näha* Digilugeja rõõm: tasuta digiraamatulaenutuse kõrvale ilmus kommertsteenus Sport Spordi lühiuudised WADA sai Veerpalu ja Lallukka juhtumitega seoses olulise kohtuvõidu Mart Poomi hard core elu Valga alistas TLÜ/Kalevi, Tarvas võitis Dinamot Kalev plaanib Tallinna ulmelist staadioni Tartu Kass ja taat mängivad jõuluõhtut Tartu Postimees ootab piparkoogist meistriteoseid Naerda ja nutta tuleb näitlejannal laval üksi Sirje Leini teab, et lugemine nakkab Tartu kaalub raudteeületuskohana nii silda kui tunnelit Kolme auguga leib tõi võidu Volikogu arutab Tartu bussijaama planeeringu kehtestamist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Soomeugrilaste suurim rahvus on ungarlased, keda arvatakse olevat umbes 14,5 miljonit, soomlasi on umbes kuus miljonit ja eestlasi üks miljon. Millised kolm soome-ugri rahvast tuleksid järgmistena loetellu?

2. Seda kuulsat ringrada on kutsutud ka «roheliseks põrguks». Nimeandjaks oli omaaegne äss, lendav šotlane Sir John Young «Jackie» Stewart. Tegu on ühe nõudlikuma ja raskema autospordirajaga maailmas. Mis rada?

3. See meri eraldab Uus-Meremaad Austraaliast. Kuigi vahemaa on umbes 2000 kilomeetrit, kutsuvad austraallased ja uusmeremaalased neid eraldavat merd kraaviks (The Ditch). Mis meri?

4. Selles 1832. aastal Auguste Agassizi asutatud firmas alustati 1905. aastal esimesena maailmas käekellade seeriaviisilist tootmist. Firma ja kaubamärgi nimi on hästi tuttav olümpiamängudelt. Mis firma?

5. Suurim ohvrite arv hoone hävimisel on seotud 11. septembril 2011 toimunud terroriaktiga New Yorgis. Ohvrite arvult järgmine on 24. aprillil 2013 Savari linnas toimunud kaheksakorruselise Rana Plaza tööstus- ja ärihoone varing, mille tagajärjel hukkus üle tuhande inimese ning üle kahe ja poole tuhande sai vigastada. Mis riigis see kurb sündmus toimus?

----------------------------------------

Vastused:

1. Mordvalased (umbes 740 000), udmurdid (umbes 552 000), marid (umbes 550 000).

2. Nürburgring Saksamaal.

3. Tasmani meri.

4. Longines (Compagnie des Montres Longines Francillion S.A.).

5. Bangladeshis.

Seotud lood
    03.12.2014 05.12.2014
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto