L, 24.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mälumäng

Postimees
Mälumäng
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Küsimused:

1. Soomeugrilaste suurim rahvus on ungarlased, keda arvatakse olevat umbes 14,5 miljonit, soomlasi on umbes kuus miljonit ja eestlasi üks miljon. Millised kolm soome-ugri rahvast tuleksid järgmistena loetellu?

2. Seda kuulsat ringrada on kutsutud ka «roheliseks põrguks». Nimeandjaks oli omaaegne äss, lendav šotlane Sir John Young «Jackie» Stewart. Tegu on ühe nõudlikuma ja raskema autospordirajaga maailmas. Mis rada?

3. See meri eraldab Uus-Meremaad Austraaliast. Kuigi vahemaa on umbes 2000 kilomeetrit, kutsuvad austraallased ja uusmeremaalased neid eraldavat merd kraaviks (The Ditch). Mis meri?

4. Selles 1832. aastal Auguste Agassizi asutatud firmas alustati 1905. aastal esimesena maailmas käekellade seeriaviisilist tootmist. Firma ja kaubamärgi nimi on hästi tuttav olümpiamängudelt. Mis firma?

5. Suurim ohvrite arv hoone hävimisel on seotud 11. septembril 2011 toimunud terroriaktiga New Yorgis. Ohvrite arvult järgmine on 24. aprillil 2013 Savari linnas toimunud kaheksakorruselise Rana Plaza tööstus- ja ärihoone varing, mille tagajärjel hukkus üle tuhande inimese ning üle kahe ja poole tuhande sai vigastada. Mis riigis see kurb sündmus toimus?

----------------------------------------

Vastused:

1. Mordvalased (umbes 740 000), udmurdid (umbes 552 000), marid (umbes 550 000).

2. Nürburgring Saksamaal.

3. Tasmani meri.

4. Longines (Compagnie des Montres Longines Francillion S.A.).

5. Bangladeshis.

Tagasi üles