L, 24.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Lugeja kiri: ajakindlat advendiaega

Lugeja kiri: ajakindlat advendiaega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Hiljuti leidsin ühet vanalt noodilt esikaanele kirjutatud aforisme. Need on kehtivad ka tänapäeval, arvan ma. 1. Kaunis on elu kaunina elatud (F. Tuglas), 2. Mehed on ikka häbematud – nad peavadki häbematud olema, sest kuidas saaksid muidu naised häbelikud olla (O. Luts), 3. Suur õnn on valu, mis pisarad palgele toob. (M. Under), 4. Rumalus oleks meest tahta, kellel põhimõtted on, aga minevikku ei ole. Säärast meest ei ole olemas. Ja kui kuskil säärane leiduks, siis ei ole ta mehe nime väärt. (M. Sillaots), 5. Elagu nutt, mis tundeid puhastab, ja naer, et palged ei kivineks. (J. Lintrop), 6. Kuni armastad, seni elad sa! Tahad elada – armasta! (A. Haava), 7. Mehed võrdlevad naisi loodusega, ikka rõhutades nende eeterlikkust. Naised mehi aga argipäeva koduasjadega või siis loomadega. (A. Gailit), 8. Kirjutagem nii, nagu me mõtleme. Mõelgem nii, nagu me harilikult kirjutame. (F. Tuglas), 9. Kättesaadav ideaal on ühepäevaroog – see toidab ainult vähenõudlikku. (A. Gailit), 10. Eksi, aga tunnista, et sa oled eksija. (A. Grenzstein).

Foto siia juurde pärineb aastast 1923. Selle saatis mu isa minu emale sünnipäevaks. Foto tagaküljel olid sellised soovid nagu «Elagu noorus – õitsegu armastus», «Noor olla on kevadet rinna sees kanda» jne. Lisaks paljude isa sõprade-õpilaste allkirjad.

Tagasi üles