Sisukord
Arvamus
Postimees
04.12.2014
Eesti Horoskoop dilbert Mälumäng male Vene pool ei näita vähimatki vastutulekut palju õnne Professor: eestlased ei sure iial välja Ilmasõjas käinud marsivad internetti tagakülg Koostöökogu lõikaks «puugid» välja Kaitsja: vangina ei ole Kohver Venemaale vajalik Ajaloomuuseumis avati näitus Saksa okupatsioonist Eesti lühiuudised Eestimaalaste kingitud klaver alustab teed Ukrainasse Puudega laste hoiu raha väheneb Majandus Eesti kulutused teadus- ja arendustegevuse langesid 14 protsenti Riigikogu eraldas raha haiglate ostuks ja rongide liisinguks Üleminekut SEPA massmaksetele pikendatakse aasta võrra Majanduse lühiuudised Kaupmehed on jõulumüügi suhtes optimistlikud Välismaa Islamiriik liidab vaenlasi ühiseks rindeks Endine NBA täht astus politseinike eest välja Arvamus Joris Van Bladel: fuck Euroopa Liit? Lugeja kiri: rahvussuhted Eestis Lugeja kiri: ajakindlat advendiaega Tiit Kändler: vapra maalisõduri tagasimarss Olev Remsu: Putin ja ajalugu Päeva karikatuur Juhtkiri: hoogtöö riigireformiga Irina Kablukova: kolmandale katsele Kultuur Goooddd!!! Ma tahan seda juba näha* Digilugeja rõõm: tasuta digiraamatulaenutuse kõrvale ilmus kommertsteenus Sport Spordi lühiuudised WADA sai Veerpalu ja Lallukka juhtumitega seoses olulise kohtuvõidu Mart Poomi hard core elu Valga alistas TLÜ/Kalevi, Tarvas võitis Dinamot Kalev plaanib Tallinna ulmelist staadioni Tartu Kass ja taat mängivad jõuluõhtut Tartu Postimees ootab piparkoogist meistriteoseid Naerda ja nutta tuleb näitlejannal laval üksi Sirje Leini teab, et lugemine nakkab Tartu kaalub raudteeületuskohana nii silda kui tunnelit Kolme auguga leib tõi võidu Volikogu arutab Tartu bussijaama planeeringu kehtestamist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lugeja kiri: rahvussuhted Eestis

1 min lugemist
Tellijale Tellijale

Kui Ossinovski tõlgendus Ligi sõnadest on okupatsiooniaastatel Eestisse toodud võõrtöölistele solvav, siis ei julge enam venelasi venelastekski nimetada. On see kohalike süü? Kui me ei või enam asju nende õigete nimedega nimetada, siis oleme jälle teel valede maailma, nagu see on jätkuvalt meie idapiiri taga. Enne sõda ei olnud meil probleeme ei Peipsi-venelaste ega rannarootslastega. Rahvusvähemusi on siin ikka olnud. Aga probleem on tekkinud nendega, kes taotlevad Eesti riigi liitmist oma emamaaga ja igatsevad taga okupatsiooniaega, mil idast sissetoodud võõrtööjõud oli privilegeeritud klass.

Kui kõik oluline eluks vajalik oli defitsiit, eelistati kõiges parteilasi ja korterijärjekorras said kodutud töölised ikka eesõiguse. Valitseva «esimese järgu» rahvuse kaotamise järel ei peaks end kujutlema teisejärgulisena. Eesti keel oli siin enne sõda riigikeel ja on ka nüüd. Miks on selle õppimine vastumeelt? Saksaaegne mõisarahvaski sai keele õppimisega hakkama. Rootslased asutasid Tartus ülikooli ja rajasid eestikeelsed külakoolid.

03.12.2014 05.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto