P, 2.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kaitsja: vangina ei ole Kohver Venemaale vajalik

Jaanus Piirsalu
, reporter, Moskva
Kaitsja: vangina ei ole Kohver Venemaale vajalik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eston Kohvrit kaitsev advokaat Jevgeni Aksjonov
Eston Kohvrit kaitsev advokaat Jevgeni Aksjonov Foto: Jaanus Piirsalu

Eeloleval laupäeval saab Eesti kaitsepolitsei ohvitseril Eston Kohvril täis kolm kuud istumist Venemaa vanglas. Seekordsed jõulud ja uue aasta vastuvõtmine Moskvas Lefortovo vanglas jäävad Kohvrile ainsateks, usub mehe advokaat Jevgeni Aksjonov.

Ülehomme saab kaitsepolitsei ohvitseril Eston Kohvril täis kolm kuud istumist Venemaa vanglas. Seekordsed jõulud ja uue aasta vastuvõtmine Lefortovo vanglas jäävad Kohvrile ainsateks, usub Moskvas Postimehele intervjuu andnud Kohvri advokaat Jevgeni Aksjonov.

Intervjuu ajal viitab Aksjonov pidevalt otse ja kaudu sellele, et Kohvri vabastamises pärast kohtuprotsessi lõppu on juba kokku lepitud. Iga kord kui selle kohta temalt üle pärin, täpsustab advokaat, et see on tema isiklik arvamus, mis põhineb loogilisel arutlusel.

«Ma ei usu, et ta jääb kauaks istuma,» ütleb Aksjonov, kelle määras Kohvri kaitsjaks Venemaa föderaalne julgeolekuteenistus (FSB), kes Eesti kaitsepolitseiniku ka kinni võttis. «Ma prognoosin, et pärast kohtuprotsessi lõppu keegi lendab Moskvasse ja keegi lendab Tallinna. Selliseid juhtumeid ei ole, et mõne riigi luureohvitserid istuksid teises riigis kaua vangis.»

Veidi hiljem ütleb Aksjonov taas: «See võib olla viimane uusaasta, mille Kohver vanglas vastu võtab. Vangina ei ole ta Venemaale vajalik. Tema kinnipidamise ja süüdimõistmise fakti on vaja nendele, kes elavad ja teenivad siin: et iga selline seadusrikkumine saab vältimatult karistatud.»

Tagasi üles