Sisukord
Tänane leht
Postimees
04.12.2014
Eesti Horoskoop dilbert Mälumäng male Vene pool ei näita vähimatki vastutulekut palju õnne Professor: eestlased ei sure iial välja Ilmasõjas käinud marsivad internetti tagakülg Koostöökogu lõikaks «puugid» välja Kaitsja: vangina ei ole Kohver Venemaale vajalik Ajaloomuuseumis avati näitus Saksa okupatsioonist Eesti lühiuudised Eestimaalaste kingitud klaver alustab teed Ukrainasse Puudega laste hoiu raha väheneb Majandus Eesti kulutused teadus- ja arendustegevuse langesid 14 protsenti Riigikogu eraldas raha haiglate ostuks ja rongide liisinguks Üleminekut SEPA massmaksetele pikendatakse aasta võrra Majanduse lühiuudised Kaupmehed on jõulumüügi suhtes optimistlikud Välismaa Islamiriik liidab vaenlasi ühiseks rindeks Endine NBA täht astus politseinike eest välja Arvamus Joris Van Bladel: fuck Euroopa Liit? Lugeja kiri: rahvussuhted Eestis Lugeja kiri: ajakindlat advendiaega Tiit Kändler: vapra maalisõduri tagasimarss Olev Remsu: Putin ja ajalugu Päeva karikatuur Juhtkiri: hoogtöö riigireformiga Irina Kablukova: kolmandale katsele Kultuur Goooddd!!! Ma tahan seda juba näha* Digilugeja rõõm: tasuta digiraamatulaenutuse kõrvale ilmus kommertsteenus Sport Spordi lühiuudised WADA sai Veerpalu ja Lallukka juhtumitega seoses olulise kohtuvõidu Mart Poomi hard core elu Valga alistas TLÜ/Kalevi, Tarvas võitis Dinamot Kalev plaanib Tallinna ulmelist staadioni Tartu Kass ja taat mängivad jõuluõhtut Tartu Postimees ootab piparkoogist meistriteoseid Naerda ja nutta tuleb näitlejannal laval üksi Sirje Leini teab, et lugemine nakkab Tartu kaalub raudteeületuskohana nii silda kui tunnelit Kolme auguga leib tõi võidu Volikogu arutab Tartu bussijaama planeeringu kehtestamist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kaitsja: vangina ei ole Kohver Venemaale vajalik

4 min lugemist
Eston Kohvrit kaitsev advokaat Jevgeni Aksjonov FOTO: Jaanus Piirsalu

Eeloleval laupäeval saab Eesti kaitsepolitsei ohvitseril Eston Kohvril täis kolm kuud istumist Venemaa vanglas. Seekordsed jõulud ja uue aasta vastuvõtmine Moskvas Lefortovo vanglas jäävad Kohvrile ainsateks, usub mehe advokaat Jevgeni Aksjonov.

Tellijale Tellijale

Ülehomme saab kaitsepolitsei ohvitseril Eston Kohvril täis kolm kuud istumist Venemaa vanglas. Seekordsed jõulud ja uue aasta vastuvõtmine Lefortovo vanglas jäävad Kohvrile ainsateks, usub Moskvas Postimehele intervjuu andnud Kohvri advokaat Jevgeni Aksjonov.

Intervjuu ajal viitab Aksjonov pidevalt otse ja kaudu sellele, et Kohvri vabastamises pärast kohtuprotsessi lõppu on juba kokku lepitud. Iga kord kui selle kohta temalt üle pärin, täpsustab advokaat, et see on tema isiklik arvamus, mis põhineb loogilisel arutlusel.

«Ma ei usu, et ta jääb kauaks istuma,» ütleb Aksjonov, kelle määras Kohvri kaitsjaks Venemaa föderaalne julgeolekuteenistus (FSB), kes Eesti kaitsepolitseiniku ka kinni võttis. «Ma prognoosin, et pärast kohtuprotsessi lõppu keegi lendab Moskvasse ja keegi lendab Tallinna. Selliseid juhtumeid ei ole, et mõne riigi luureohvitserid istuksid teises riigis kaua vangis.»

Veidi hiljem ütleb Aksjonov taas: «See võib olla viimane uusaasta, mille Kohver vanglas vastu võtab. Vangina ei ole ta Venemaale vajalik. Tema kinnipidamise ja süüdimõistmise fakti on vaja nendele, kes elavad ja teenivad siin: et iga selline seadusrikkumine saab vältimatult karistatud.»

03.12.2014 05.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto