Sisukord
Sport
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kalev plaanib Tallinna ulmelist staadioni

3 min lugemist
Kalevi staadion FOTO: Sander Ilvest

Kui spordiseltsi Kalev juhtide suurejooneline plaan teostub, saab Eesti omale 30 000 istekohaga rahvusstaadioni. Selleks soovitakse täielikult renoveerida Tallinnas asuv, üsna amortiseerunud seisukorras Kalevi staadion.

Tellijale

«Tegemist on väga pikaajalise projektiga, kuid 2020. aastaks võiks see valmis olla,» rääkis Kaitseliidu kehakultuuri arendusspetsialistina töötav Meelis Jukk. «Selline staadion võimaldaks Eestis korraldada kergejõustiku EMi või isegi jalgpalli EMi, kuna ka sellel alal hakatakse tulevikus pidama mänge regioonide kaupa. Lisaks kõigele on see sobilik paik tantsupidude etendusteks.»

Plaan on küll ilus, kuid miks tegelevad Kalevi asjadega Kaitseliidu inimesed? Vastus on lihtne: Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili on ühtlasi ka Kalevi president. Kaitseliidu palgal oleval Jukil on aga suured kogemused kõiksugu spordiobjektide ehitamise ja renoveerimisega.

Esialgu ollakse siiski asjaajamise alguses. Kiil on 15. detsembriks kutsunud kokku töörühma esimese koosoleku. Kutse saajate hulgas on riigikogu kultuurikomisjoni, EOK, Tallinna linna ning kergejõustikuliidu ja jalgpalliliidu juhid.

03.12.2014 05.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto