Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Joris Van Bladel: fuck Euroopa Liit?

Joris Van Bladel FOTO: Pm

Euroopa intellektuaalide hulgas on Euroopa Liidu kritiseerimine üsna moekas ajaviide. Mõned lähevad isegi niikaugele, et kuulutavad ELi lõppu. Ekstremistid ja populistid kogu kontinendil aplodeeriksid sellise lahenduse peale, ja sellest on kahju. Aga see, et ma ise vastupidiselt neile eurofiil olen, ei tähenda, et ma olen pime puuduste suhtes, mida ELi masinavärk ilmutab.

Tellijale Tellijale

Kogemused neist puudustest baseeruvad paaril sündmusel, mis Belgias viimase kuu jooksul aset leidnud. Need sündmused näitavad, kui sügav võib olla valu, mis kogu vana kontinendi hinge puudutab, ja see teeb mind murelikuks.

Tundlikum lugeja vajab nüüd ilmselt hoiatust: kirjeldamaks toimunut, olen ma sunnitud kasutama vulgaarset kõnepruuki. Vägisõnad ei ole mõeldud retoorilise vahendina. See on tsitaat Victoria Nulandilt, USA välisministri asetäitjalt Euroopa ja Euraasia alal, kes selle aasta veebruaris end unustas ja Euroopa Liitu Ukraina olukorraga mitte toime tulemise tõttu hukka mõistis. Nagu selgub, olen ma temaga mõnikord nõus ja tahaks öelda… just sedasama.

03.12.2014 05.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto