Sisukord
Arvamus
Tänane leht
04.12.2014
Eesti Horoskoop dilbert Mälumäng male Vene pool ei näita vähimatki vastutulekut palju õnne Professor: eestlased ei sure iial välja Ilmasõjas käinud marsivad internetti tagakülg Koostöökogu lõikaks «puugid» välja Kaitsja: vangina ei ole Kohver Venemaale vajalik Ajaloomuuseumis avati näitus Saksa okupatsioonist Eesti lühiuudised Eestimaalaste kingitud klaver alustab teed Ukrainasse Puudega laste hoiu raha väheneb Majandus Eesti kulutused teadus- ja arendustegevuse langesid 14 protsenti Riigikogu eraldas raha haiglate ostuks ja rongide liisinguks Üleminekut SEPA massmaksetele pikendatakse aasta võrra Majanduse lühiuudised Kaupmehed on jõulumüügi suhtes optimistlikud Välismaa Islamiriik liidab vaenlasi ühiseks rindeks Endine NBA täht astus politseinike eest välja Arvamus Joris Van Bladel: fuck Euroopa Liit? Lugeja kiri: rahvussuhted Eestis Lugeja kiri: ajakindlat advendiaega Tiit Kändler: vapra maalisõduri tagasimarss Olev Remsu: Putin ja ajalugu Päeva karikatuur Juhtkiri: hoogtöö riigireformiga Irina Kablukova: kolmandale katsele Kultuur Goooddd!!! Ma tahan seda juba näha* Digilugeja rõõm: tasuta digiraamatulaenutuse kõrvale ilmus kommertsteenus Sport Spordi lühiuudised WADA sai Veerpalu ja Lallukka juhtumitega seoses olulise kohtuvõidu Mart Poomi hard core elu Valga alistas TLÜ/Kalevi, Tarvas võitis Dinamot Kalev plaanib Tallinna ulmelist staadioni Tartu Kass ja taat mängivad jõuluõhtut Tartu Postimees ootab piparkoogist meistriteoseid Naerda ja nutta tuleb näitlejannal laval üksi Sirje Leini teab, et lugemine nakkab Tartu kaalub raudteeületuskohana nii silda kui tunnelit Kolme auguga leib tõi võidu Volikogu arutab Tartu bussijaama planeeringu kehtestamist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Joris Van Bladel: fuck Euroopa Liit?

3 min lugemist
Joris Van Bladel FOTO: Pm

Euroopa intellektuaalide hulgas on Euroopa Liidu kritiseerimine üsna moekas ajaviide. Mõned lähevad isegi niikaugele, et kuulutavad ELi lõppu. Ekstremistid ja populistid kogu kontinendil aplodeeriksid sellise lahenduse peale, ja sellest on kahju. Aga see, et ma ise vastupidiselt neile eurofiil olen, ei tähenda, et ma olen pime puuduste suhtes, mida ELi masinavärk ilmutab.

Tellijale Tellijale

Kogemused neist puudustest baseeruvad paaril sündmusel, mis Belgias viimase kuu jooksul aset leidnud. Need sündmused näitavad, kui sügav võib olla valu, mis kogu vana kontinendi hinge puudutab, ja see teeb mind murelikuks.

Tundlikum lugeja vajab nüüd ilmselt hoiatust: kirjeldamaks toimunut, olen ma sunnitud kasutama vulgaarset kõnepruuki. Vägisõnad ei ole mõeldud retoorilise vahendina. See on tsitaat Victoria Nulandilt, USA välisministri asetäitjalt Euroopa ja Euraasia alal, kes selle aasta veebruaris end unustas ja Euroopa Liitu Ukraina olukorraga mitte toime tulemise tõttu hukka mõistis. Nagu selgub, olen ma temaga mõnikord nõus ja tahaks öelda… just sedasama.

03.12.2014 05.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto