Sisukord
Sport
Tänane leht
04.12.2014
Eesti Horoskoop dilbert Mälumäng male Vene pool ei näita vähimatki vastutulekut palju õnne Professor: eestlased ei sure iial välja Ilmasõjas käinud marsivad internetti tagakülg Koostöökogu lõikaks «puugid» välja Kaitsja: vangina ei ole Kohver Venemaale vajalik Ajaloomuuseumis avati näitus Saksa okupatsioonist Eesti lühiuudised Eestimaalaste kingitud klaver alustab teed Ukrainasse Puudega laste hoiu raha väheneb Majandus Eesti kulutused teadus- ja arendustegevuse langesid 14 protsenti Riigikogu eraldas raha haiglate ostuks ja rongide liisinguks Üleminekut SEPA massmaksetele pikendatakse aasta võrra Majanduse lühiuudised Kaupmehed on jõulumüügi suhtes optimistlikud Välismaa Islamiriik liidab vaenlasi ühiseks rindeks Endine NBA täht astus politseinike eest välja Arvamus Joris Van Bladel: fuck Euroopa Liit? Lugeja kiri: rahvussuhted Eestis Lugeja kiri: ajakindlat advendiaega Tiit Kändler: vapra maalisõduri tagasimarss Olev Remsu: Putin ja ajalugu Päeva karikatuur Juhtkiri: hoogtöö riigireformiga Irina Kablukova: kolmandale katsele Kultuur Goooddd!!! Ma tahan seda juba näha* Digilugeja rõõm: tasuta digiraamatulaenutuse kõrvale ilmus kommertsteenus Sport Spordi lühiuudised WADA sai Veerpalu ja Lallukka juhtumitega seoses olulise kohtuvõidu Mart Poomi hard core elu Valga alistas TLÜ/Kalevi, Tarvas võitis Dinamot Kalev plaanib Tallinna ulmelist staadioni Tartu Kass ja taat mängivad jõuluõhtut Tartu Postimees ootab piparkoogist meistriteoseid Naerda ja nutta tuleb näitlejannal laval üksi Sirje Leini teab, et lugemine nakkab Tartu kaalub raudteeületuskohana nii silda kui tunnelit Kolme auguga leib tõi võidu Volikogu arutab Tartu bussijaama planeeringu kehtestamist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mart Poomi hard core elu

3 min lugemist
Legendaarne Eesti jalgpallikoondise väravavaht Mart Poom. FOTO: Mati Hiis/Õhtuleht

Sa annad endast aastate kaupa 200 protsenti – oled enamasti 100 protsenti vigastatud, kuid rügad sellele vaatamata 100 protsenti – ja kui sa lõpuks jalgpallurikarjääri lõpetad, on sul ette näidata vaid üks võidetud diplom. Karm. Ent õnneks on ilmas enamat kui võidud – armastus. Sind armastatakse ja sina armastad, sest muidu poleks sa elanud säärast hard core elu.

Tellijale Tellijale

Tere tulemast glamuursesse jalgpallimaailma, võiks kõlada Mart Poomi biograafia irooniline hüüdlause. Kuulsus, au, Ferrarid-Rolexid, Kuldsed jalgpallisaapad, võitjate auringid röökivate fännide palge ees. Tühjagi! Kõik eelnev on vaid superstaaridel ja moodustab tegelikkusest kübeme. Tegelikkus on ränk igapäevane töö, vaev ja valu. Ning mille nimel? Selle Eesti meistrivõistluste esikoha diplomi nimel, kusjuures su nime tšempionide seas pole, sest mängisid tühise osa hooajast. Meistrite liiga hõbemedali nimel, mille said kaela platsil kordagi käimata? Raha nimel, millest suur osa kadus kehvadesse investeeringutesse?

Ent teisalt... Kas jumal pole eestlase määranud kivist põldu kündma vaid selleks, et saaks õndsaks? Ja kas hinnang – üks maailma kümnest ja Premier League’i kolmest parimast väravavahist – pole midagi väärt? Või aasta parima jalgpalluri tiitlid nii Eestis kui Derbys? Või treenerite, fännide, meeskonnakaaslaste ja lähedaste piiritu lugupidamine?

03.12.2014 05.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto