Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Koostöökogu lõikaks «puugid» välja

Koostöö Kogu juhataja Olari Koppeli sõnul tuleb Eestil oma «riigimasin» üle vaadata. FOTO: Peeter Langovits

Eesti Koostöö Kogu esitles eile riigipidamise kava, mis pakub välja rea reforme nii kohaliku omavalitsuse, riigihalduse, valitsuse ja riigikogu kui ka arutleva demokraatia ja osalemise valdkonnas.

Tellijale Tellijale

Riigikogu tugevdamiseks soovitab riigipidamise kava kaotada enamiku saadikutele kehtivatest töökohapiirangutest, et riigikogu liikmed saaksid jätkata oma senist erialast tööd. Praegune kord pärsib dokumendi kohaselt oma erialal kogenud ja tunnustatud inimeste kandideerimist parlamenti.

Ettepaneku järgi muutuks ka parlamendi tööaeg, nii et ühes kuus toimuks näiteks vaid viis korralist istungit. Samal ajal võetaks riigikogus kasutusele mitmesugused e-lahendused ja tugevdataks eelkõige komisjonide tugipersonali. Senine töökoormus säiliks kava järgi vaid riigikogu esimehel ja aseesimeestel ning fraktsioonide ja komisjonide juhtidel.

03.12.2014 05.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto