Sisukord
Eesti
Tänane leht
04.12.2014
Eesti Horoskoop dilbert Mälumäng male Vene pool ei näita vähimatki vastutulekut palju õnne Professor: eestlased ei sure iial välja Ilmasõjas käinud marsivad internetti tagakülg Koostöökogu lõikaks «puugid» välja Kaitsja: vangina ei ole Kohver Venemaale vajalik Ajaloomuuseumis avati näitus Saksa okupatsioonist Eesti lühiuudised Eestimaalaste kingitud klaver alustab teed Ukrainasse Puudega laste hoiu raha väheneb Majandus Eesti kulutused teadus- ja arendustegevuse langesid 14 protsenti Riigikogu eraldas raha haiglate ostuks ja rongide liisinguks Üleminekut SEPA massmaksetele pikendatakse aasta võrra Majanduse lühiuudised Kaupmehed on jõulumüügi suhtes optimistlikud Välismaa Islamiriik liidab vaenlasi ühiseks rindeks Endine NBA täht astus politseinike eest välja Arvamus Joris Van Bladel: fuck Euroopa Liit? Lugeja kiri: rahvussuhted Eestis Lugeja kiri: ajakindlat advendiaega Tiit Kändler: vapra maalisõduri tagasimarss Olev Remsu: Putin ja ajalugu Päeva karikatuur Juhtkiri: hoogtöö riigireformiga Irina Kablukova: kolmandale katsele Kultuur Goooddd!!! Ma tahan seda juba näha* Digilugeja rõõm: tasuta digiraamatulaenutuse kõrvale ilmus kommertsteenus Sport Spordi lühiuudised WADA sai Veerpalu ja Lallukka juhtumitega seoses olulise kohtuvõidu Mart Poomi hard core elu Valga alistas TLÜ/Kalevi, Tarvas võitis Dinamot Kalev plaanib Tallinna ulmelist staadioni Tartu Kass ja taat mängivad jõuluõhtut Tartu Postimees ootab piparkoogist meistriteoseid Naerda ja nutta tuleb näitlejannal laval üksi Sirje Leini teab, et lugemine nakkab Tartu kaalub raudteeületuskohana nii silda kui tunnelit Kolme auguga leib tõi võidu Volikogu arutab Tartu bussijaama planeeringu kehtestamist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Puudega laste hoiu raha väheneb

3 min lugemist
Jämejala lasteabi- ja sotsiaalkeskuse lapsed. FOTO: Elmo Riig / Sakala

Tuleva aasta riigieelarvest tahetakse võtta 50 000 euro võrra vähemaks puuetega laste lapsehoiuraha ning anda see raha võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise voliniku kantseleile.

Tellijale Tellijale

Riigieelarve parandusettepanekute seletuskirjas põhjendatakse sügava ja raske puudega laste hoiu raha vähendamist tuleval aastal sellega, et tänavu jääb ligi 40 protsenti hoiurahast kasutamata. «Seetõttu on 2015. aasta finantseerimisvajadus väiksem,» põhjendatakse seletuskirjas.

Arvude taga peituv tegelikkus on aga selline, et iga puudega lapse jaoks saavad vanemad riigilt aastas veidi üle 400 euro lapsehoiu eest maksmiseks. «Praegune riiklik toetus katab raske ja sügava puudega lapse hoiu vaid neljal ööpäeval aastas, arvestades, et lapsehoiu tund on viis eurot,» tõdes Vask.

Põhjus, miks osa rahast kasutamata jääb, pole mitte selles, et lapsehoidu ei vajata, vaid selles, et igas vallas ja linnas kas ei ole üldse või on liiga vähe hoiukohti. Senine süsteem ei võimalda aga anda raha sinna, kus oleks selle kasutajaid.

Samas töötavad puuetega laste hoiukodud suures osas annetuste abil.

03.12.2014 05.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto