P, 29.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Külli Taro: parem elu kui iga reformi põhieesmärk

Külli Taro
, Eesti Koostöö Kogu riigipidamise kava programmijuht
Külli Taro: parem elu kui iga reformi põhieesmärk
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Külli Taro
Külli Taro Foto: Peeter Langovits

Ei ole mõistlik kulutada energiat reformidele, mis tegelikke probleeme ei lahenda, millest inimeste igapäevaelu paremaks ei muutu, leiab Eesti Koostöö Kogu riigipidamise kava programmijuht Külli Taro. Vallapiiridega tegelemine ei too juurde ei inimesi ega rikkust.

«Eestile sobivasse omavalitsuskorraldusse peaksid mahtuma erisused ja paindlikkus. Mis oleks, kui hakkakski õige lähtuma põhimõttest, et omavalitsus pole riigi käepikendus, vaid kohalikult asjade ise otsustamine ja vastutamine? Riik tehku julgelt ja selgelt oma otsused ning linnad-vallad omad. Vallapiiridega tegelemist võib ju nautida, ent see ei too juurde ei inimesi ega rikkust. Energiat on aga mõtet kulutada sellistele reformidele, mille tulemusel rahva elu paremaks muutub.»

«Ülesannete jaotuse ja parima rahastamissüsteemi väljatöötamisel tuleb arvestada, et siseministeeriumi regionaalhalduse spetsiifikast  palju tähtsamad on sammud, mida sotsiaalministeerium võtab ette perearstide süsteemi reformimisel, haridus- ja teadusministeerium koolivõrgu kohendamisel jne. Just nende otsustega tehaksegi regionaalpoliitikat ja täidetakse omavalitsusreform tegeliku sisuga. Sellised sammud peavad olema omavahel kooskõlas.»

Tagasi üles