N, 2.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mälumäng

Postimees
Mälumäng
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Küsimused:

1. Sõna «slogan» pole sugugi moodsa aja vaimusünnitis. Oxford English Dictionary andmetel kasutasid šotlased seda sõna juba 16. sajandil. Erinevatel klannidel olid erinevad sloganid ning neid kasutati ka vappidel. Mida sellega tähistati?

2. Esimestel taliolümpiamängudel Chamonix’s 1924. aastal oli murdmaasuusatamises kavas vaid kaks distantsi. Mis distantsid?

3. 19. november on rahvusvaheline meestepäev. Päeva tähistatakse paljudes riikides, Eestimaal siiski mitte. Mis riigist on tulnud meestepäeva traditsioon? Just selles riigis tähistati 1999. aastal päeva esmakordselt, initsiaatoriks Lääne-India ülikooli professor Jerome Teelucksingh.

4. Mida kõike toodete reklaamimisel välja ei mõelda. 1939. aastal New Yorgis toimunud maailmanäituse ajal reklaamiti Pepsi-Colat viisil, mida varem polnud kunagi tehtud ega nähtud. Millisel viisil?

5. Üks Eesti Teaduste Akadeemia praegustest liikmetest on nooruses olnud silmapaistev võimleja. 1993. aastal akadeemikuks valitud teadlane kuulus aastatel 1959–1967 Eesti võimlemiskoondisse. Kellest jutt?

--------------

Vastused:

1. Mägilaste sõjahüüdu. Moodsal ajal võiks seega öelda, et turundus on kui lahing, kus igal konkurendil on oma sõjahüüd.

2. Meeste 18 kilomeetrit ja 50 kilomeetrit. Mõlemal distantsil võidutses norralane Thorleif Haug, kes võitis lisaks ka kahevõistluse.

3. Trinidad ja Tobago.

4. Tegemist oli esimese nn taevareklaamiga, st toodet reklaamiti taevas õhku kirjutamisega.

5. Raimund-Johannes Ubar, arvutiteadlane.

Tagasi üles