Sisukord
Eesti
Postimees
06.12.2014
Eesti dilbert male Horoskoop palju õnne Mälumäng Mälestiseks on saamas sadakond möödunud sajandi ehitist Saabus lendkonn, lahkus lakkhunt Vereta Jahi parimaks saagiks olid kuldnokad kivil Eesti lühiuudised Tiina Kangro kandideerib IRLi nimekirjas riigikogusse Edelaraudtee tahab rajada uusi rongijaamu Reformierakond: 300-eurone toetus on vanemahüvitise jätk Kuningagambiit Lühike tähelend Mees suure ideega #nullpunkt super luks Majandus Majanduse lühiuudised Kasvuhüpe tuli eksportides Kasvuhüpe tuli eksportides Välismaa Ungari kisub läänemaailmaga tüli Ungari lähtus Eesti saatkonda sulgedes majandushuvidest Välismaa lühiuudised Arvamus Postimees 1930. aastal Rein Langi essee: nii see on (kui Teile nii näib) Vabandus Madis-Ulf Regi: minu päevik 2014 Kuningagambiit Päeva karikatuur Lühike tähelend Mees suure ideega #nullpunkt super luks Juhtkiri: kaitsta või lammutada Sirje Niitra: milleks selline pood? Kultuur Armastatuim/vihatuim Preili Pariisist Rõõmsaid jõule! Kõik eesti filmid ei panustagi võikustele ja friikidele Aja auk. Näpp-päästikul-muzak Tiina Lokk: väga korralik debüüt Kõik eesti filmid ei panustagi võikustele ja friikidele Olle Mirme: tervik on nõrgem kui üksikosad Roman Baskin: üksi hoiaku eest tugev 4 Lenna Kuurmaa: üllatus-üllatus Sport Alusalu: olen õnnelik, kuid ihkan paremat Mets läheb Norrasse Valemängurid löödi aastateks auti Spordi lühiuudised Madalseisus iluuisutamise ainus intriig peitub naiste üksiksõidus Tarbija Väärtusi tuleb elada – jutust ei piisa AK Aja auk. Näpp-päästikul-muzak Eesti eelistab turvalist tuletõrjujat Tiina Lokk: väga korralik debüüt Kõik eesti filmid ei panustagi võikustele ja friikidele Roman Baskin: üksi hoiaku eest tugev 4 Olle Mirme: tervik on nõrgem kui üksikosad Üks tänav, pink ja puu... Lenna Kuurmaa: üllatus-üllatus Luulehetk – hetk luules Ministeeriumi ehitajaks sai Tüng Ehitus Akadeemikute tuleproov: kes võidab näosaate? Arter Mina ja minu vinge elu! Uued vanad jõulumaitsed Karl-Erik Taukar, jõulukuu favoriit Viis moodsat kingitust Jõuluootuse aeg Pimedana nägijaks Horoskoop Harjutused kokkade olümpiaks Parimad õlletundjad teada Puti-Leida elu nagu muinasjutt Rikkalikud jõuluõunad slovaki käe all Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Sõna «slogan» pole sugugi moodsa aja vaimusünnitis. Oxford English Dictionary andmetel kasutasid šotlased seda sõna juba 16. sajandil. Erinevatel klannidel olid erinevad sloganid ning neid kasutati ka vappidel. Mida sellega tähistati?

2. Esimestel taliolümpiamängudel Chamonix’s 1924. aastal oli murdmaasuusatamises kavas vaid kaks distantsi. Mis distantsid?

3. 19. november on rahvusvaheline meestepäev. Päeva tähistatakse paljudes riikides, Eestimaal siiski mitte. Mis riigist on tulnud meestepäeva traditsioon? Just selles riigis tähistati 1999. aastal päeva esmakordselt, initsiaatoriks Lääne-India ülikooli professor Jerome Teelucksingh.

4. Mida kõike toodete reklaamimisel välja ei mõelda. 1939. aastal New Yorgis toimunud maailmanäituse ajal reklaamiti Pepsi-Colat viisil, mida varem polnud kunagi tehtud ega nähtud. Millisel viisil?

5. Üks Eesti Teaduste Akadeemia praegustest liikmetest on nooruses olnud silmapaistev võimleja. 1993. aastal akadeemikuks valitud teadlane kuulus aastatel 1959–1967 Eesti võimlemiskoondisse. Kellest jutt?

--------------

Vastused:

1. Mägilaste sõjahüüdu. Moodsal ajal võiks seega öelda, et turundus on kui lahing, kus igal konkurendil on oma sõjahüüd.

2. Meeste 18 kilomeetrit ja 50 kilomeetrit. Mõlemal distantsil võidutses norralane Thorleif Haug, kes võitis lisaks ka kahevõistluse.

3. Trinidad ja Tobago.

4. Tegemist oli esimese nn taevareklaamiga, st toodet reklaamiti taevas õhku kirjutamisega.

5. Raimund-Johannes Ubar, arvutiteadlane.

Seotud lood
    05.12.2014 08.12.2014
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto