Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Saabus lendkonn, lahkus lakkhunt

Luupäine lendkonn FOTO: Inari Leiman

Troopikamaja ekspositsiooni jõudsid Malaisia ja Indoneesia päritolu luupäiste lendkonnade kullesed. Nüüd on huvilistel võimalus jälgida oktoobri lõpus koorunud kulleste kasvamist-arenemist ja moondumist. Veidi eemal on välja pandud täiskasvanud isendid.

Tellijale Tellijale

Neljapäeva pärastlõunal nägi ilmavalgust india rippkõrvkitse talleke, kes oli veidi äbarik ja viidi kosuma loomaaia titetuppa. Linnutiikidele lasti oktoobri alguses loomaaeda toodud tiivavigastusega kühmnokk-luik. Aksishirve pull aga otsustas kesknädalal sarved maha heita.

Kolmapäeva hommikul lendas Aerofloti lennukiga Moskva kaudu Ukrainasse, oma uude koju Nikolajevi loomaaeda Tallinnas sündinud noor emane lakkhunt. Lõuna-Ameerika päritolu ainulaadne koerlane kuulub rahvusvahelise looduskaitseliidu punase nimestiku ohulähedasse kategooriasse ja ohustatud liikidega rahvusvahelise kaubanduse konventsiooni (CITES) nimekirja kui liik, kelle olemasolu ohustab kauplemine. Liigi seisundil peab silma peal ohustatud liikide Euroopa programm.

05.12.2014 08.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto