Sisukord
Majandus
Postimees
06.12.2014
Eesti dilbert male Horoskoop palju õnne Mälumäng Mälestiseks on saamas sadakond möödunud sajandi ehitist Saabus lendkonn, lahkus lakkhunt Vereta Jahi parimaks saagiks olid kuldnokad kivil Eesti lühiuudised Tiina Kangro kandideerib IRLi nimekirjas riigikogusse Edelaraudtee tahab rajada uusi rongijaamu Reformierakond: 300-eurone toetus on vanemahüvitise jätk Kuningagambiit Lühike tähelend Mees suure ideega #nullpunkt super luks Majandus Majanduse lühiuudised Kasvuhüpe tuli eksportides Kasvuhüpe tuli eksportides Välismaa Ungari kisub läänemaailmaga tüli Ungari lähtus Eesti saatkonda sulgedes majandushuvidest Välismaa lühiuudised Arvamus Postimees 1930. aastal Rein Langi essee: nii see on (kui Teile nii näib) Vabandus Madis-Ulf Regi: minu päevik 2014 Kuningagambiit Päeva karikatuur Lühike tähelend Mees suure ideega #nullpunkt super luks Juhtkiri: kaitsta või lammutada Sirje Niitra: milleks selline pood? Kultuur Armastatuim/vihatuim Preili Pariisist Rõõmsaid jõule! Kõik eesti filmid ei panustagi võikustele ja friikidele Aja auk. Näpp-päästikul-muzak Tiina Lokk: väga korralik debüüt Kõik eesti filmid ei panustagi võikustele ja friikidele Olle Mirme: tervik on nõrgem kui üksikosad Roman Baskin: üksi hoiaku eest tugev 4 Lenna Kuurmaa: üllatus-üllatus Sport Alusalu: olen õnnelik, kuid ihkan paremat Mets läheb Norrasse Valemängurid löödi aastateks auti Spordi lühiuudised Madalseisus iluuisutamise ainus intriig peitub naiste üksiksõidus Tarbija Väärtusi tuleb elada – jutust ei piisa AK Aja auk. Näpp-päästikul-muzak Eesti eelistab turvalist tuletõrjujat Tiina Lokk: väga korralik debüüt Kõik eesti filmid ei panustagi võikustele ja friikidele Roman Baskin: üksi hoiaku eest tugev 4 Olle Mirme: tervik on nõrgem kui üksikosad Üks tänav, pink ja puu... Lenna Kuurmaa: üllatus-üllatus Luulehetk – hetk luules Ministeeriumi ehitajaks sai Tüng Ehitus Akadeemikute tuleproov: kes võidab näosaate? Arter Mina ja minu vinge elu! Uued vanad jõulumaitsed Karl-Erik Taukar, jõulukuu favoriit Viis moodsat kingitust Jõuluootuse aeg Pimedana nägijaks Horoskoop Harjutused kokkade olümpiaks Parimad õlletundjad teada Puti-Leida elu nagu muinasjutt Rikkalikud jõuluõunad slovaki käe all Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kasvuhüpe tuli eksportides

3 min lugemist
ATC-l pole ekspordi- ja arendusjuhi Kadiliina Kuusiku sõnul ühtegi konkurenti, on üksnes koostööpartnerid, sest igaüks tahab midagi müüa ja midagi osta. FOTO: Kristjan Teedema

Juba 1990ndate lõpus tegevust alustanud ettevõte sai alguse vajadusest varuda sööta ühele seafarmile. Kõigepealt hakati kokku ostma teravilja, siis söödakomponente. Õige pea hakkas äri laienema, kuid kasvuhüppeni jõuti alles paar aastat tagasi. Umbes samal ajal alustas ettevõttes tööd ekspordi- ja arendusjuht Kadiliina Kuusik ning eesmärgiks sai kogu ettevõtte arendamine, turundamine ning põllumajandussaaduste turustamine Eestist väljaspool.

Tellijale

Kliente on ka näiteks Prantsusmaal ja Saksamaal, kuid neile pole Kuusikul sageli vajalikku pakkuda, kuna Eesti turg on nii väike ja siit pole kõike saada. «Näiteks mul oleks vaja Prantsusmaale korralikku toiduhernest, Saksamaale sinepit ja köömnet, mis peaks Eestis kenasti kasvama, aga mul ei ole neile neid tooteid pakkuda,» ütles ta. «Ma näen järjest rohkem neid auke. Olen koostööd teinud ka põllumajandusministeeriumiga ja tean, milline on mahekultuuride olukord Eestis. Vaja oleks näiteks nii mahe- kui tavalist köömnet ja sinepit, aga eestlane ei teagi, et sellisele asjale nõudlust on. Tunda on, et kasvatajate ja turustajate vahel on infosulg, mida tuleks murda.»

05.12.2014 08.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto