Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mälumäng

Küsimused:

1. Dissidentliku kirjaniku Vladimir Voinovitši loodud vene-nõukogude reamehe tegelaskuju on segu Švejkist ja Loll-Ivanist. Vaimuka kirjelduse eest nõukogude elu absurdsusest saadeti kirjanik Nõukogude Liidust välja ning temalt võeti kodakondsus, mille mees – tõsi küll – hiljem tagasi sai. Triloogia esimese raamatu alapealkirjaga «Puutumatu isik» andis 2014. aastal välja kirjastus Tänapäev (tõlkija Jüri Ojamaa). Mis on «vene Švejkiks» kutsutava tegelaskuju nimi?

2. Mora Nova, Mora Arctic, Mora Expert-Pro, Mora Micro, UR EVO Green jt on kõrge kvaliteediga ja asjatundjate, eriti kalameeste seas kõrgelt hinnatud. Mis need on?

3. Koomik ja ajakirjanik William Penn Adair «Will» Rogers oli näitlejana 1930. aastate esimeses pooles üks enimmakstud Hollywoodi näitlejaid. 71 filmis osalenud ja kolm ümbermaailmareisi sooritanud mees paistis silma ka suurepäraste kauboioskustega, koguni nii hästi, et tulemus oli Guinnessi rekordi vääriline. Millega ta hakkama sai?

4. Starbucks on maailma suurim kohvikute kett. Ketti kuulub üle 20 000 kohviku enam kui 60 riigis. Kus asub Starbucks Coffee peakontor?

5. Kõige raskemini ligipääsetav saar on ÜRO isolatsiooniindeksi järgi Lihavõttesaar ehk Rapanui. Isolatsiooniindeksi saamiseks liidetakse kokku kolm ruutjuurt. Millest ruutjuured võetakse?

Vastused:

1. Ivan Tšonkin. Triloogia üldpealkirjaks on «Sõdur Ivan Tšonkini elu ja ebatavalised seiklused».

2. Jääpuurid.

3. Virtuoosse lassokeerutamisega – üheaegselt lasi lendu kolm köit: ühe ümber hobuse kaela, teise ümber ratsaniku ja kolmanda ümber hobuse jalgade.

4. Seattle’is.

5. Ruutjuured kaugustest lähima saare, saarestiku ja mandrini.

06.12.2014 09.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto