Sisukord
Eesti
Postimees
08.12.2014
Eesti dilbert India uputab laevakaitsjaid bürokraatiasse male Horoskoop palju õnne Mälumäng Jukose eksmänedžer: Vene riigiadvokaadid töötavad ainult uurimise huvides Nõiaring riigi laguneva kinnisvara ümber tagakülg Päkapikk tegi Tartus tasakaalutrikke Eurosaadikud proovivad aidata Eesti lühiuudised Tuleviku valitsusjokker – noorteminister? Majandus Ukrainlaste edu innustaks venelasi Ukrainalt oodatakse hüpet kuristikku Inimesed on muutusteks valmis Pimendamine, terror ja sularaha puudus Majanduse lühiuudised Välismaa Ukrainalt oodatakse hüpet kuristikku Iisraeli ajakirjaniku sõnul pagevad palestiinlased lahenduse eest Välismaa lühiuudised USAd ähvardab taas valitsuse tööseisak Arvamus Juhtkiri: riigi kinnisvara vajab inventuuri Jüri Vendik: Putini pleenumiläkitus Illimar Leppik von Wirén: Rootsi patiseis Postimees 1915. aastal Lugeja kiri: «pärast seda» ei ole «selle pärast», aga miks ka mitte Mart Luik: Reformierakond 2.0 Ott Lumi: Ratsionalistid ja inkrementalistid - meie elu yin ja yang Sport Pärnu alistas Tartu Bigbanki ja tõusis Selveriga liidrikohta jagama Spordi lühiuudised Kirpu ei oska mõne arvates vehelda, kuid võidab Täna selgub, kellega Eesti mängib Venemaa ähvardab dopingufilmi autori vangi panna MMil 12. koha saanud Aljand: tuleviku jaoks oli tähtis võistlus Imetreener vallutab Klavani abiga tippe Tarbija Kodule jõulutulesid valides uuri kaablit Fotoalbum on jälle moes Arter Üllatusi ette valmistades Tartu Tartlased tundsid häda ja viletsust sõdimatagi Muusikakooli müürid kerkivad Remonditud kirikusaal täitus rahvaga Kõrgetes kingades jalad ei pea valu taluma Püssirohukelder kees ideedest, mis pürivad maailma Nutikas abimees jahimehele ja koerale Jüri Saar Tartu linnavolikogust: bussijaama arutelu ja kaks häirekella Koolid lähevad üle kiibiga õpilaspiletitele Toidukraam jõuab Piirissaarele nagu kingitus Lihase ilu on sportliku vaataja silmades Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Dissidentliku kirjaniku Vladimir Voinovitši loodud vene-nõukogude reamehe tegelaskuju on segu Švejkist ja Loll-Ivanist. Vaimuka kirjelduse eest nõukogude elu absurdsusest saadeti kirjanik Nõukogude Liidust välja ning temalt võeti kodakondsus, mille mees – tõsi küll – hiljem tagasi sai. Triloogia esimese raamatu alapealkirjaga «Puutumatu isik» andis 2014. aastal välja kirjastus Tänapäev (tõlkija Jüri Ojamaa). Mis on «vene Švejkiks» kutsutava tegelaskuju nimi?

2. Mora Nova, Mora Arctic, Mora Expert-Pro, Mora Micro, UR EVO Green jt on kõrge kvaliteediga ja asjatundjate, eriti kalameeste seas kõrgelt hinnatud. Mis need on?

3. Koomik ja ajakirjanik William Penn Adair «Will» Rogers oli näitlejana 1930. aastate esimeses pooles üks enimmakstud Hollywoodi näitlejaid. 71 filmis osalenud ja kolm ümbermaailmareisi sooritanud mees paistis silma ka suurepäraste kauboioskustega, koguni nii hästi, et tulemus oli Guinnessi rekordi vääriline. Millega ta hakkama sai?

4. Starbucks on maailma suurim kohvikute kett. Ketti kuulub üle 20 000 kohviku enam kui 60 riigis. Kus asub Starbucks Coffee peakontor?

5. Kõige raskemini ligipääsetav saar on ÜRO isolatsiooniindeksi järgi Lihavõttesaar ehk Rapanui. Isolatsiooniindeksi saamiseks liidetakse kokku kolm ruutjuurt. Millest ruutjuured võetakse?

Vastused:

1. Ivan Tšonkin. Triloogia üldpealkirjaks on «Sõdur Ivan Tšonkini elu ja ebatavalised seiklused».

2. Jääpuurid.

3. Virtuoosse lassokeerutamisega – üheaegselt lasi lendu kolm köit: ühe ümber hobuse kaela, teise ümber ratsaniku ja kolmanda ümber hobuse jalgade.

4. Seattle’is.

5. Ruutjuured kaugustest lähima saare, saarestiku ja mandrini.

Seotud lood
    06.12.2014 09.12.2014
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto