Sisukord
Eesti
Postimees
08.12.2014
Eesti dilbert India uputab laevakaitsjaid bürokraatiasse male Horoskoop palju õnne Mälumäng Jukose eksmänedžer: Vene riigiadvokaadid töötavad ainult uurimise huvides Nõiaring riigi laguneva kinnisvara ümber tagakülg Päkapikk tegi Tartus tasakaalutrikke Eurosaadikud proovivad aidata Eesti lühiuudised Tuleviku valitsusjokker – noorteminister? Majandus Ukrainlaste edu innustaks venelasi Ukrainalt oodatakse hüpet kuristikku Inimesed on muutusteks valmis Pimendamine, terror ja sularaha puudus Majanduse lühiuudised Välismaa Ukrainalt oodatakse hüpet kuristikku Iisraeli ajakirjaniku sõnul pagevad palestiinlased lahenduse eest Välismaa lühiuudised USAd ähvardab taas valitsuse tööseisak Arvamus Juhtkiri: riigi kinnisvara vajab inventuuri Jüri Vendik: Putini pleenumiläkitus Illimar Leppik von Wirén: Rootsi patiseis Postimees 1915. aastal Lugeja kiri: «pärast seda» ei ole «selle pärast», aga miks ka mitte Mart Luik: Reformierakond 2.0 Ott Lumi: Ratsionalistid ja inkrementalistid - meie elu yin ja yang Sport Pärnu alistas Tartu Bigbanki ja tõusis Selveriga liidrikohta jagama Spordi lühiuudised Kirpu ei oska mõne arvates vehelda, kuid võidab Täna selgub, kellega Eesti mängib Venemaa ähvardab dopingufilmi autori vangi panna MMil 12. koha saanud Aljand: tuleviku jaoks oli tähtis võistlus Imetreener vallutab Klavani abiga tippe Tarbija Kodule jõulutulesid valides uuri kaablit Fotoalbum on jälle moes Arter Üllatusi ette valmistades Tartu Tartlased tundsid häda ja viletsust sõdimatagi Muusikakooli müürid kerkivad Remonditud kirikusaal täitus rahvaga Kõrgetes kingades jalad ei pea valu taluma Püssirohukelder kees ideedest, mis pürivad maailma Nutikas abimees jahimehele ja koerale Jüri Saar Tartu linnavolikogust: bussijaama arutelu ja kaks häirekella Koolid lähevad üle kiibiga õpilaspiletitele Toidukraam jõuab Piirissaarele nagu kingitus Lihase ilu on sportliku vaataja silmades Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nõiaring riigi laguneva kinnisvara ümber

6 min lugemist
Usinamad hoonete üleandjad RKASile (2011-2013). FOTO: Allikad: RKASi aastaaruanded

23 aastat pärast iseseisvuse taastamist ei tea Eesti riik endiselt päris täpselt, kui palju kinnisvara tal on ja kuidas seda kasutatakse. Kõik millenniumivahetuse järel käima lükatud riigi kinnisvarareformi tähtajad on nüüdseks lõhki ja jõutud on umbes kolmandikuni eesmärgist.

Tellijale Tellijale

Pilt ühest Eesti maavalitsusest detsembris 2014: kokku 23 töötajat, kelle jaoks 1500 ruutmeetrit pinda. Seda on sama palju kui Maxima XX supermarketi müügisaalis. Iga ametniku kohta kolmetoalise korteri jagu. Kulud tasub siseministeerium, kellel maja remondiks raha pole, aga kuidagi tullakse ots otsaga kokku.

See näide on osa habemega reformist, mida võib mastaapse venimise tõttu liialdusteta nimetada haldusreformi analoogiks. 2001. aastal tõi toonane rahandusminister Siim Kallas Soome eeskujul välja visiooni: koondame riigi kinnisvara haldamise ühte äriühingusse ja lõpetame olukorra, kus enam kui 300 riigiasutust peavad põhitöö kõrvalt oma kinnisvara haldama ja remontima. Plusse paistis mitmeid, neist peamine mastaabiefektist tulev kokkuhoid.

Tegelikkus on praegu kahjuks midagi muud. Kui rahandusministeerium kevadel põhjalikus riigivara valitsemise aruandes eesmärkide saavutamisele hinnangu andis, kirjutati mitme püstitatud sihi taha punane kiri: «kriitiline».

06.12.2014 09.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto