Sisukord
Välismaa
Postimees
08.12.2014
Eesti dilbert India uputab laevakaitsjaid bürokraatiasse male Horoskoop palju õnne Mälumäng Jukose eksmänedžer: Vene riigiadvokaadid töötavad ainult uurimise huvides Nõiaring riigi laguneva kinnisvara ümber tagakülg Päkapikk tegi Tartus tasakaalutrikke Eurosaadikud proovivad aidata Eesti lühiuudised Tuleviku valitsusjokker – noorteminister? Majandus Ukrainlaste edu innustaks venelasi Ukrainalt oodatakse hüpet kuristikku Inimesed on muutusteks valmis Pimendamine, terror ja sularaha puudus Majanduse lühiuudised Välismaa Ukrainalt oodatakse hüpet kuristikku Iisraeli ajakirjaniku sõnul pagevad palestiinlased lahenduse eest Välismaa lühiuudised USAd ähvardab taas valitsuse tööseisak Arvamus Juhtkiri: riigi kinnisvara vajab inventuuri Jüri Vendik: Putini pleenumiläkitus Illimar Leppik von Wirén: Rootsi patiseis Postimees 1915. aastal Lugeja kiri: «pärast seda» ei ole «selle pärast», aga miks ka mitte Mart Luik: Reformierakond 2.0 Ott Lumi: Ratsionalistid ja inkrementalistid - meie elu yin ja yang Sport Pärnu alistas Tartu Bigbanki ja tõusis Selveriga liidrikohta jagama Spordi lühiuudised Kirpu ei oska mõne arvates vehelda, kuid võidab Täna selgub, kellega Eesti mängib Venemaa ähvardab dopingufilmi autori vangi panna MMil 12. koha saanud Aljand: tuleviku jaoks oli tähtis võistlus Imetreener vallutab Klavani abiga tippe Tarbija Kodule jõulutulesid valides uuri kaablit Fotoalbum on jälle moes Arter Üllatusi ette valmistades Tartu Tartlased tundsid häda ja viletsust sõdimatagi Muusikakooli müürid kerkivad Remonditud kirikusaal täitus rahvaga Kõrgetes kingades jalad ei pea valu taluma Püssirohukelder kees ideedest, mis pürivad maailma Nutikas abimees jahimehele ja koerale Jüri Saar Tartu linnavolikogust: bussijaama arutelu ja kaks häirekella Koolid lähevad üle kiibiga õpilaspiletitele Toidukraam jõuab Piirissaarele nagu kingitus Lihase ilu on sportliku vaataja silmades Meelelahutus Koomiks Sudoku

USAd ähvardab taas valitsuse tööseisak

2 min lugemist
Demokraadist senaator Mary Landrieu (paremal) pärast valimiskaotust. FOTO: SCANPIX

Vähem kui kuu enne Ühendriikide Kongressi uue koosseisu esimest kogunemist toimunud järelvalimistel selgus, et Kongressi neljast vabast kohast vähemalt kolm lähevad vabariiklastele. Lahtine on vaid üks mandaat, kuid see ei muuda selgelt vabariiklaste kasuks kaldunud jõutasakaalu.

Tellijale Tellijale

Louisiana osariigis toimunud järelvalimistel võitis vabariiklane Bill Cassidy (57) kolmekordset demokraadist senaatorit Mary Landrieud (59) ning pääses senatisse. Kui Landrieu keskendus kampaanias enda saavutustele, siis Cassidy küsis, kas valijad toetavad Landrieu’ erakonnakaaslasest riigipead Barack Obamat, kes on Louisiana valgete seas äärmiselt ebapopulaarne. Cassidy võit tähendab, et vabariiklastel on Kongressi teise koja uues koosseisus 54 kohta. Vahevalimiste tulemusena kaotasid demokraadid sajakohalises senatis üheksa kohta.

Lisaks säilitasid vabariiklased Louisiana järelvalimiste tulemusena kontrolli ka esindajatekoja kahe koha üle. Kuigi üks esindajatekoja mandaat on veel selgumata, suurendavad vabariiklased vahevalimiste tulemusena oma varasemat enamust 435-liikmelises esindajatekojas vähemalt 12 koha võrra. Esindajatekoja lahkuvas koosseisus oli vabariiklastel 234 ja demokraatidel 201 kohta.

06.12.2014 09.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto