Sisukord
Tartu
Postimees
08.12.2014
Eesti dilbert India uputab laevakaitsjaid bürokraatiasse male Horoskoop palju õnne Mälumäng Jukose eksmänedžer: Vene riigiadvokaadid töötavad ainult uurimise huvides Nõiaring riigi laguneva kinnisvara ümber tagakülg Päkapikk tegi Tartus tasakaalutrikke Eurosaadikud proovivad aidata Eesti lühiuudised Tuleviku valitsusjokker – noorteminister? Majandus Ukrainlaste edu innustaks venelasi Ukrainalt oodatakse hüpet kuristikku Inimesed on muutusteks valmis Pimendamine, terror ja sularaha puudus Majanduse lühiuudised Välismaa Ukrainalt oodatakse hüpet kuristikku Iisraeli ajakirjaniku sõnul pagevad palestiinlased lahenduse eest Välismaa lühiuudised USAd ähvardab taas valitsuse tööseisak Arvamus Juhtkiri: riigi kinnisvara vajab inventuuri Jüri Vendik: Putini pleenumiläkitus Illimar Leppik von Wirén: Rootsi patiseis Postimees 1915. aastal Lugeja kiri: «pärast seda» ei ole «selle pärast», aga miks ka mitte Mart Luik: Reformierakond 2.0 Ott Lumi: Ratsionalistid ja inkrementalistid - meie elu yin ja yang Sport Pärnu alistas Tartu Bigbanki ja tõusis Selveriga liidrikohta jagama Spordi lühiuudised Kirpu ei oska mõne arvates vehelda, kuid võidab Täna selgub, kellega Eesti mängib Venemaa ähvardab dopingufilmi autori vangi panna MMil 12. koha saanud Aljand: tuleviku jaoks oli tähtis võistlus Imetreener vallutab Klavani abiga tippe Tarbija Kodule jõulutulesid valides uuri kaablit Fotoalbum on jälle moes Arter Üllatusi ette valmistades Tartu Tartlased tundsid häda ja viletsust sõdimatagi Muusikakooli müürid kerkivad Remonditud kirikusaal täitus rahvaga Kõrgetes kingades jalad ei pea valu taluma Püssirohukelder kees ideedest, mis pürivad maailma Nutikas abimees jahimehele ja koerale Jüri Saar Tartu linnavolikogust: bussijaama arutelu ja kaks häirekella Koolid lähevad üle kiibiga õpilaspiletitele Toidukraam jõuab Piirissaarele nagu kingitus Lihase ilu on sportliku vaataja silmades Meelelahutus Koomiks Sudoku

Koolid lähevad üle kiibiga õpilaspiletitele

2 min lugemist
Miina Härma Gümnaasiumi IT-juht Janar Haidak tutvustamas uut elektroonilist õpilaspiletit. FOTO: KALEV SAAR/PM/SCANPIX BALTICS

Enamik Tartu koole on sel sügisel võtnud kasutusele kiibiga õpilaspiletid, mida saab lisaks isiku tõendamisele kasutada ka koolide raamatukogudes, sööklates ning järgmisest sügisest ka linna ühissõidukites.

Tellijale Tellijale

Esimesena võttis elektroonilise õpilaspileti kasutusele Kivilinna kool. Kooli infojuht Sven Hendrikson ütles, et esimesed õpilased said plastpileti kätte juba septembris ning nüüdseks on kõigil uus pilet olemas.

«Lastele on see väga meeldinud. Foto jääb ilus värviline ning tundub parem, kui oli pabervariant,» lausus Hendrikson. Esimese poolaastaga on tal tulnud välja lasta ka kaks dublikaati.

Linna haridusosakonna juristi Kairi Peekmanni sõnul on kiibiga õpilaspiletil palju rohkem funktsioone kui pelgalt isiku tõendamine. Näiteks saab kaardiga senisest lihtsamalt kooli raamatukogust raamatuid laenata, kuna õpilaspiletit saab kiiresti skanneri või kiibilugejaga ära registreerida.

06.12.2014 09.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto