Sisukord
Eesti
Tänane leht
08.12.2014
Eesti dilbert India uputab laevakaitsjaid bürokraatiasse male Horoskoop palju õnne Mälumäng Jukose eksmänedžer: Vene riigiadvokaadid töötavad ainult uurimise huvides Nõiaring riigi laguneva kinnisvara ümber tagakülg Päkapikk tegi Tartus tasakaalutrikke Eurosaadikud proovivad aidata Eesti lühiuudised Tuleviku valitsusjokker – noorteminister? Majandus Ukrainlaste edu innustaks venelasi Ukrainalt oodatakse hüpet kuristikku Inimesed on muutusteks valmis Pimendamine, terror ja sularaha puudus Majanduse lühiuudised Välismaa Ukrainalt oodatakse hüpet kuristikku Iisraeli ajakirjaniku sõnul pagevad palestiinlased lahenduse eest Välismaa lühiuudised USAd ähvardab taas valitsuse tööseisak Arvamus Juhtkiri: riigi kinnisvara vajab inventuuri Jüri Vendik: Putini pleenumiläkitus Illimar Leppik von Wirén: Rootsi patiseis Postimees 1915. aastal Lugeja kiri: «pärast seda» ei ole «selle pärast», aga miks ka mitte Mart Luik: Reformierakond 2.0 Ott Lumi: Ratsionalistid ja inkrementalistid - meie elu yin ja yang Sport Pärnu alistas Tartu Bigbanki ja tõusis Selveriga liidrikohta jagama Spordi lühiuudised Kirpu ei oska mõne arvates vehelda, kuid võidab Täna selgub, kellega Eesti mängib Venemaa ähvardab dopingufilmi autori vangi panna MMil 12. koha saanud Aljand: tuleviku jaoks oli tähtis võistlus Imetreener vallutab Klavani abiga tippe Tarbija Kodule jõulutulesid valides uuri kaablit Fotoalbum on jälle moes Arter Üllatusi ette valmistades Tartu Tartlased tundsid häda ja viletsust sõdimatagi Muusikakooli müürid kerkivad Remonditud kirikusaal täitus rahvaga Kõrgetes kingades jalad ei pea valu taluma Püssirohukelder kees ideedest, mis pürivad maailma Nutikas abimees jahimehele ja koerale Jüri Saar Tartu linnavolikogust: bussijaama arutelu ja kaks häirekella Koolid lähevad üle kiibiga õpilaspiletitele Toidukraam jõuab Piirissaarele nagu kingitus Lihase ilu on sportliku vaataja silmades Meelelahutus Koomiks Sudoku

India uputab laevakaitsjaid bürokraatiasse

3 min lugemist
Laevakaitsjad Indias. FOTO: TAIRO LUTTER / POSTIMEES

Juulis õigeks mõistetud 14 eestlasest laevakaitsjat peavad ilmselt teist korda jõulud Indias vastu võtma, sest Lõuna-Aasia riigi ametnikke ei kõiguta välisministeeriumi surve, rahvusvaheliste organisatsioonide üleskutsed ega advokaadi taotlused mehed kodumaale lubada.

Tellijale Tellijale

Firmale AdvanFort kuuluva Seaman Guard Ohio meeskonna üks advokaate Hari Narayan ütles Postimehe küsimustele vastates, et pärast laevakaitsjate õigeksmõistmist taotleti dokumentide tagastamist. Dokumente aga ei tagastatud ning põhjenduseks toodi, et süüdistajal on aega otsus edasi kaevata. Süüdistaja, kelleks on India politsei esindaja, kaebas septembris otsuse India ülemkohtusse. «Kuni otsust pole tühistatud, peab süüdistaja alluma kohtu otsusele, muidu on see lugupidamatus kohtu vastu. Seega ma ei näe põhjust, miks kohus pole dokumente tagastanud,» selgitas Narayan.

Laevakaitsja Alvar Hunt sõnas, et ka India inimõiguste komisjon on viidanud sellele, et mehed oleks pidanud oma dokumendid tagasi saama. «Passide, isiklike asjade ja tagatisraha tagastamise menetlus suunati alamasse magistraadi kohtusse Tuticorinis, mis seadust eirates keeldus nimetatud menetlust läbi viimast, ning seetõttu on antud uuesti taotlus sisse osariigi kõrgemasse kohtusse,» rääkis Hunt.

06.12.2014 09.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto