Sisukord
Arvamus
Postimees
08.12.2014
Eesti dilbert India uputab laevakaitsjaid bürokraatiasse male Horoskoop palju õnne Mälumäng Jukose eksmänedžer: Vene riigiadvokaadid töötavad ainult uurimise huvides Nõiaring riigi laguneva kinnisvara ümber tagakülg Päkapikk tegi Tartus tasakaalutrikke Eurosaadikud proovivad aidata Eesti lühiuudised Tuleviku valitsusjokker – noorteminister? Majandus Ukrainlaste edu innustaks venelasi Ukrainalt oodatakse hüpet kuristikku Inimesed on muutusteks valmis Pimendamine, terror ja sularaha puudus Majanduse lühiuudised Välismaa Ukrainalt oodatakse hüpet kuristikku Iisraeli ajakirjaniku sõnul pagevad palestiinlased lahenduse eest Välismaa lühiuudised USAd ähvardab taas valitsuse tööseisak Arvamus Juhtkiri: riigi kinnisvara vajab inventuuri Jüri Vendik: Putini pleenumiläkitus Illimar Leppik von Wirén: Rootsi patiseis Postimees 1915. aastal Lugeja kiri: «pärast seda» ei ole «selle pärast», aga miks ka mitte Mart Luik: Reformierakond 2.0 Ott Lumi: Ratsionalistid ja inkrementalistid - meie elu yin ja yang Sport Pärnu alistas Tartu Bigbanki ja tõusis Selveriga liidrikohta jagama Spordi lühiuudised Kirpu ei oska mõne arvates vehelda, kuid võidab Täna selgub, kellega Eesti mängib Venemaa ähvardab dopingufilmi autori vangi panna MMil 12. koha saanud Aljand: tuleviku jaoks oli tähtis võistlus Imetreener vallutab Klavani abiga tippe Tarbija Kodule jõulutulesid valides uuri kaablit Fotoalbum on jälle moes Arter Üllatusi ette valmistades Tartu Tartlased tundsid häda ja viletsust sõdimatagi Muusikakooli müürid kerkivad Remonditud kirikusaal täitus rahvaga Kõrgetes kingades jalad ei pea valu taluma Püssirohukelder kees ideedest, mis pürivad maailma Nutikas abimees jahimehele ja koerale Jüri Saar Tartu linnavolikogust: bussijaama arutelu ja kaks häirekella Koolid lähevad üle kiibiga õpilaspiletitele Toidukraam jõuab Piirissaarele nagu kingitus Lihase ilu on sportliku vaataja silmades Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mart Luik: Reformierakond 2.0

2 min lugemist
Mart Luik FOTO: Postimees
Tellijale Tellijale

Siim Kallas ei tunne enda asutatud erakonda ära. Põhjusega. «Abirahad ja ümberjagamine ei tee kedagi rikkamaks,» meenutab erakonna auesimees liberaalse maailmavaate alustõde. Tema parteikaaslased enam nii ei arva. «Raha jagamine teeb meid tuhandete häälte võrra rikkamaks,» mõtlevad tänased Reformierakonna otsustajad ja neil on õigus. Kallas möönab ju isegi – poliittehnoloogidena on see vabariigi parim tiim.

Need olid vist koonderakondlased, kes 1990ndatel üritasid Kallase parteile kleepida külge «luuser-orava» kuvandit. Mingi aja see isegi kehtis. Erakonnal oli selge maailmavaade, palju häid ideid ja tublid liikmed. Aga oravad ei suutnud võimule tõusta, et hakata oma plaane ellu viima. Nüüd on olukord vastupidine. Erakond on (isegi liiga) kaua võimul püsinud, aga ideid ja riigimehelikkust napib. Ja hoopiski on ununemas need algsed ideed, mille nimel poliitikasse tuldi. Ehk nagu Rein Lang tabavalt kirjutas: nii see on (kui teile nii näib). Näiliselt liberaalne ja oma nime õigustav. Tegelikkuses läheb ainult korda «õigesse kasti» tehtud linnuke valimissedelil.

06.12.2014 09.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto