Sisukord
Tartu
Tänane leht
08.12.2014
Eesti dilbert India uputab laevakaitsjaid bürokraatiasse male Horoskoop palju õnne Mälumäng Jukose eksmänedžer: Vene riigiadvokaadid töötavad ainult uurimise huvides Nõiaring riigi laguneva kinnisvara ümber tagakülg Päkapikk tegi Tartus tasakaalutrikke Eurosaadikud proovivad aidata Eesti lühiuudised Tuleviku valitsusjokker – noorteminister? Majandus Ukrainlaste edu innustaks venelasi Ukrainalt oodatakse hüpet kuristikku Inimesed on muutusteks valmis Pimendamine, terror ja sularaha puudus Majanduse lühiuudised Välismaa Ukrainalt oodatakse hüpet kuristikku Iisraeli ajakirjaniku sõnul pagevad palestiinlased lahenduse eest Välismaa lühiuudised USAd ähvardab taas valitsuse tööseisak Arvamus Juhtkiri: riigi kinnisvara vajab inventuuri Jüri Vendik: Putini pleenumiläkitus Illimar Leppik von Wirén: Rootsi patiseis Postimees 1915. aastal Lugeja kiri: «pärast seda» ei ole «selle pärast», aga miks ka mitte Mart Luik: Reformierakond 2.0 Ott Lumi: Ratsionalistid ja inkrementalistid - meie elu yin ja yang Sport Pärnu alistas Tartu Bigbanki ja tõusis Selveriga liidrikohta jagama Spordi lühiuudised Kirpu ei oska mõne arvates vehelda, kuid võidab Täna selgub, kellega Eesti mängib Venemaa ähvardab dopingufilmi autori vangi panna MMil 12. koha saanud Aljand: tuleviku jaoks oli tähtis võistlus Imetreener vallutab Klavani abiga tippe Tarbija Kodule jõulutulesid valides uuri kaablit Fotoalbum on jälle moes Arter Üllatusi ette valmistades Tartu Tartlased tundsid häda ja viletsust sõdimatagi Muusikakooli müürid kerkivad Remonditud kirikusaal täitus rahvaga Kõrgetes kingades jalad ei pea valu taluma Püssirohukelder kees ideedest, mis pürivad maailma Nutikas abimees jahimehele ja koerale Jüri Saar Tartu linnavolikogust: bussijaama arutelu ja kaks häirekella Koolid lähevad üle kiibiga õpilaspiletitele Toidukraam jõuab Piirissaarele nagu kingitus Lihase ilu on sportliku vaataja silmades Meelelahutus Koomiks Sudoku

Muusikakooli müürid kerkivad

1 min lugemist
Nõo Muusikakooli uue õppehoone nurgakivi pidulik asetamine 5. detsembril. FOTO: KALEV SAAR/PM/SCANPIX BALTICS

Oktoobris allkirjastas Nõo vald E&G OÜga Tartu ja Lätte tänava nurgale uue muusikakool rajamise lepingu. Reedel oli kohalikul rahval põhjust krundile kokku tulla, et asetada kerkiva hoone nurgakivi.

Tellijale Tellijale

Nõo vallavolikogu esimees Jaanus Järveoja märkis, et koolimaja kerkib sümboolsesse kohta. Kolmveerand sajandit tagasi otsustasid Meeri valla talumehed jõud ühendada. Nad panid kokku raha, tõid kohale palgid ja ehitasid seltsimaja valmis. Kultuurimaja elas oma aja ära ning 2005. aastal tegi volikogu raske otsuse halvas seisundis hoone likvideerida. Toona anti ka lubadus, et tuleb uus muusikakool ning pikk ootus hakkab lõpuks täituma.

Samuti tegi Järveoja ettepaneku anda tänavale, mis muusikakoolist möödub, valla omaaegse aukodaniku, muusiku ja pedagoogi Aleksander Lätte nimi, et uus hoone jääks muusikatraditsioone rõhutama.

06.12.2014 09.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto