Sisukord
Eesti
Postimees
09.12.2014
Eesti Horoskoop dilbert Mälumäng male tagakülg palju õnne Eesti lühiuudised Politsei võib vormi külge saada mikrokaamerad Nõmme korterid on kõige odavamad Väidetav peksja on ekspertiisi järgi süüdiv Lahkeid annetajaid on SDEs peale Ossinovskigi Kihnu sai vahva sadamahoone Abi sotsidele tuleb papa Ossinovski vahendusel Venemaalt Vene teleinimesed ootavad uuelt kanalilt järjepidevust Kodutu lõikas soomlasel kõrvad peast Majandus Raport: Eesti pensionäride hulgas on vaeseid suhteliselt vähe Majanduse lühiuudised Piimafarmid läksid lehmade toidulaua kallale Välismaa Euroopa püüab Türgit enda poole tirida Arvamus Kõva sõna Artemi Troitski: vaenulikud hääled Mart Nutt: mis riigis me sündisime? Postimees 1900. aastal Jüri Heinla ja Mehis Sihvart: tulevikus kehtib seadus siis, kui ta on pilves Vreni Veskimägi: kas Eesti vajab LNG terminali? Juhtkiri: taat ja telekanal Argo Ideon: ükskõik Sport Spordi lühiuudised Kirsipuu: Eesti ratturid pole dopingudoktoriga seotud Eesti suur võimalus – loos tõi soodsa alagrupi Kas Norra ülevõim tapab suusatamise? Tarbija Wire – uus minimalistlik suhtlusrakendus Sony jätkuvalt küberrünnakute ohver Tartu Sirje Potisepp: Tartumaa tööstused väärivad tarbija poolehoidu Lagunevad lasteaiahooned sunnivad valusaid valikuid tegema Tartu lasteaiad on ettekirjutused täitnud Tartu vajab juurde kümmekond bussi Jõulupuude hinnad pole tõusnud Teatriarvustus. On nostalgialaine Tartu peal Jüri Kõre: üürieluase – kellele ja milleks? Arg ja ettevaatlik sinikael elab Tartu linnas kui julge hunt Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Selles Venemaa kõrgkoolis, mida ka konservatooriumiks kutsutakse, valmistatakse ette «pintsakuid» ja «mutte». Mis õppeasutus?

2. Hiina uskumuste järgi eraldab see kõik hea halvast. Kui hommikuti sellega mitte arvestada, ei suuda inimene päeva jooksul head halvast eraldada ega teha õigeid otsuseid. Mis teeb vahet heal ja halval?

3. Raimond Valgre elust jutustava Mati Põldre filmi «Need vanad armastuskirjad» avalugu on «Muinaslugu muusikas». Kes esitavad selle loo?

4. Ta osales nii Esimeses maailmasõjas kui ka Vabadussõjas, kus ta oli soomusrongi nr 2 ülem. Temast on räägitud kui mehest, kes pani eestlased jalgpalli mängima, hüüdnimekski anti talle Eesti Pallikindral. Eesti Jalgpalli Liidu esimehena 1922. aastal oli tal suuri teeneid selles, et aasta hiljem sai Eestist FIFA liige. Ta on tulnud Eesti meistriks hoota kõrgushüppes, võitnud hõbeda kõrgushüppes. Ta on Eesti Vabariigi teenetemärkidega enim tunnustatud sporditegelane (Vabadusristi II liigi 2. ja 3. järk, Kotkaristi V ja III klassi teenetemärk, Eesti Punase Risti III klassi teenetemärk). Kes?

5. 2007. aastal toimus esimene Tartu rulluisumaraton. Kes võitis?

Vastused:

1. Sõjaväeluure kõrgkool. «Pintsakud» tegutsevad Venemaa ametiasutuste ja diplomaatiliste esinduste kattevarju all, «mutid» koolitatakse illegaalseks infiltreerumiseks välisriikidesse.

2. Jämesool. Kui hommikuti seda ei tühjenda, on asi hull.

3. Laulab Tatevik Hovanesjan, saadavad Tiit Paulus ja Taavo Remmel.

4. Jaan Lepp.

5. Danila Ruusu.

Seotud lood
    08.12.2014 10.12.2014
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto