Sisukord
Tartu
Postimees
09.12.2014
Eesti Horoskoop dilbert Mälumäng male tagakülg palju õnne Eesti lühiuudised Politsei võib vormi külge saada mikrokaamerad Nõmme korterid on kõige odavamad Väidetav peksja on ekspertiisi järgi süüdiv Lahkeid annetajaid on SDEs peale Ossinovskigi Kihnu sai vahva sadamahoone Abi sotsidele tuleb papa Ossinovski vahendusel Venemaalt Vene teleinimesed ootavad uuelt kanalilt järjepidevust Kodutu lõikas soomlasel kõrvad peast Majandus Raport: Eesti pensionäride hulgas on vaeseid suhteliselt vähe Majanduse lühiuudised Piimafarmid läksid lehmade toidulaua kallale Välismaa Euroopa püüab Türgit enda poole tirida Arvamus Kõva sõna Artemi Troitski: vaenulikud hääled Mart Nutt: mis riigis me sündisime? Postimees 1900. aastal Jüri Heinla ja Mehis Sihvart: tulevikus kehtib seadus siis, kui ta on pilves Vreni Veskimägi: kas Eesti vajab LNG terminali? Juhtkiri: taat ja telekanal Argo Ideon: ükskõik Sport Spordi lühiuudised Kirsipuu: Eesti ratturid pole dopingudoktoriga seotud Eesti suur võimalus – loos tõi soodsa alagrupi Kas Norra ülevõim tapab suusatamise? Tarbija Wire – uus minimalistlik suhtlusrakendus Sony jätkuvalt küberrünnakute ohver Tartu Sirje Potisepp: Tartumaa tööstused väärivad tarbija poolehoidu Lagunevad lasteaiahooned sunnivad valusaid valikuid tegema Tartu lasteaiad on ettekirjutused täitnud Tartu vajab juurde kümmekond bussi Jõulupuude hinnad pole tõusnud Teatriarvustus. On nostalgialaine Tartu peal Jüri Kõre: üürieluase – kellele ja milleks? Arg ja ettevaatlik sinikael elab Tartu linnas kui julge hunt Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jüri Kõre: üürieluase – kellele ja milleks?

3 min lugemist
Jüri Kõre FOTO: Postimees.ee

Vastukaja sotside poolt avalikkuse hoiakute kontrollimiseks õhku paisatud ideele riiklike üürikorterite ehitamisest on leigevõitu. Idee tundub ka selle propageerijatele pisut segane olevat.

Tellijale Tellijale

Minister (Postimees, 17.4.2014) räägib üürikorterist kui regionaalpoliitika osast, abilinnapea (Tartu Postimees, 15.9.2014) samast asjast kui sotsiaalhoolekannet toetavast tegurist. Segase seisu tõttu ei ole ainus üürisektori probleemidesse süüvinud poliitiline jõud, Keskerakond, viitsinud oma seisukohti välja öelda.

Et piiritleda, kellele on üürielamuid vaja, heidame pilgu 2011. aasta rahvaloenduse tulemustele. 657 000 eluruumist Eestis oli 93 000 püsielaniketa. 11 000 asustus on teadmata (rahvaloendajad ei tabanud nendes elanikke).

See on kokku 16 % meie eluruumidest. Potentsiaalne reserv, millest osa saaks kasutada üürielamispinnana. Kui jätkuks üürnikke, keda omanik usaldab.

08.12.2014 10.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto