Sisukord
Eesti
Postimees
09.12.2014
Eesti Horoskoop dilbert Mälumäng male tagakülg palju õnne Eesti lühiuudised Politsei võib vormi külge saada mikrokaamerad Nõmme korterid on kõige odavamad Väidetav peksja on ekspertiisi järgi süüdiv Lahkeid annetajaid on SDEs peale Ossinovskigi Kihnu sai vahva sadamahoone Abi sotsidele tuleb papa Ossinovski vahendusel Venemaalt Vene teleinimesed ootavad uuelt kanalilt järjepidevust Kodutu lõikas soomlasel kõrvad peast Majandus Raport: Eesti pensionäride hulgas on vaeseid suhteliselt vähe Majanduse lühiuudised Piimafarmid läksid lehmade toidulaua kallale Välismaa Euroopa püüab Türgit enda poole tirida Arvamus Kõva sõna Artemi Troitski: vaenulikud hääled Mart Nutt: mis riigis me sündisime? Postimees 1900. aastal Jüri Heinla ja Mehis Sihvart: tulevikus kehtib seadus siis, kui ta on pilves Vreni Veskimägi: kas Eesti vajab LNG terminali? Juhtkiri: taat ja telekanal Argo Ideon: ükskõik Sport Spordi lühiuudised Kirsipuu: Eesti ratturid pole dopingudoktoriga seotud Eesti suur võimalus – loos tõi soodsa alagrupi Kas Norra ülevõim tapab suusatamise? Tarbija Wire – uus minimalistlik suhtlusrakendus Sony jätkuvalt küberrünnakute ohver Tartu Sirje Potisepp: Tartumaa tööstused väärivad tarbija poolehoidu Lagunevad lasteaiahooned sunnivad valusaid valikuid tegema Tartu lasteaiad on ettekirjutused täitnud Tartu vajab juurde kümmekond bussi Jõulupuude hinnad pole tõusnud Teatriarvustus. On nostalgialaine Tartu peal Jüri Kõre: üürieluase – kellele ja milleks? Arg ja ettevaatlik sinikael elab Tartu linnas kui julge hunt Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vene teleinimesed ootavad uuelt kanalilt järjepidevust

3 min lugemist
ERRijuhatuse liige Ainar Ruussaar (vasakul) ja rahvusringhäälingu juht Margus Allikmaa FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Läinud nädalal toetas parlamendi rahanduskomisjon otsust eraldada Eesti Rahvusringhäälingule (ERR) 2,53 miljonit eurot, et tuleval aastal käima lükata venekeelne telekanal ja sellega seonduv laiem multimeediaprojekt. Postimees uuris, kas sellest rahast piisab korraliku telekanali ülesehitamiseks.

Tellijale Tellijale

 «Loomulikult tuleb teha ka ühekordseid investeeringuid – meil ei ole praegu veel isegi tehnilisi võimalusi kanali käivitamiseks. Tuleb investeerida inimeste väljaõpetamisse, arvutitesse, osta litsentse. Tõlked nõuavad palju raha, kusjuures jutt on kahekordsest tõlkimisest – nii vene kui ka eesti keelde. Seaduse kohaselt peame ju varustama iga saate eestikeelsete subtiitritega,» selgitas ERRi juhatuse liige Ainar Ruussaar.

«Seni ei ole järgmise aasta riigieelarve veel vastu võetud, mistõttu ma ei saa rääkida täpsest summast. Kas 2,5 miljonist piisab? Teate, raha ei ole kunagi liiga palju,» vastas Ruussaar pärimise peale. «Pealegi ei ole see raha mõeldud kogu aastaks.»

Loe Postimees Plussist, mida arvavad uuest telekanalist ajakirjanik Natalja Kitam, teledokumentalist Aljona Suržikova ja saate «Unetus» venekeelse programmi toimetaja Sergei Trofimov.

08.12.2014 10.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto