Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Raport: Eesti pensionäride hulgas on vaeseid suhteliselt vähe

Eestis on pensionäride hulgas vaeste osakaal väiksem kui elanikkonnas tervikuna, selle poolest erineme teistest arenenud riikidest, selgub värskest Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) raportist.

Tellijale Tellijale

OECD andmeil on vaeste osakaal Eesti elanikkonnast 11,7 protsenti, pensionäridest moodustavad vaesed vaid 7,4 protsenti, mis on vastupidine suuremale osale arenguriikidele, mida OECD esindab. Näiteks Soomes moodustavad vaesed 6,6 protsenti kogu elanikkonnast, aga pensionäridest tervelt 9,4 protsenti, Rootsis 9,7 protsenti kogu rahvastikust ning 10,1 protsenti pensionäridest. Austraalias on vaeste osakaal tervelt kolmandik pensionäridest.

Siin tuleb muidugi arvesse võtta, et vaeste osakaal on arvutatud vaid sissetuleku põhjal ning pole arvesse võetud muid varasid ja pensionäridele osutatavaid teenuseid, mis võivad vanade inimeste elatustaset oluliselt tõsta.

08.12.2014 10.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto