T, 4.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Jüri Heinla ja Mehis Sihvart: tulevikus kehtib seadus siis, kui ta on pilves

Riigi andmekogud virtuaalsetes saatkondades tagavad riigi toimimise ka kriitilistes olukordades
Jüri Heinla ja Mehis Sihvart: tulevikus kehtib seadus siis, kui ta on pilves
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mehis Sihvart, Registrite ja Infosüsteemide Keskuse direktor
Mehis Sihvart, Registrite ja Infosüsteemide Keskuse direktor Foto: Erakogu

Eesti riigiasutused ja Microsoft mängivad Riigi Teataja näitel läbi olukordi, kus mingil põhjusel tekib vajadus infosüsteeme riigi territooriumilt välja kolida. Sellest kirjutavad Jüri Heinla, justiitsministeeriumi Riigi Teataja talituse juhataja ja Mehis Sihvart, Registrite ja Infosüsteemide Keskuse direktor

Lõpusirgel on uurimisprojekt, mille käigus katsetatakse ainult internetis paikneva Riigi Teataja majutamist rahvusvahelises pilveteenuses. Miks see vajalik on ja kuidas aitab riigi andmekogude paigutamine nn virtuaalsetesse saatkondadesse tagada riigi toimimist ka kriitilistes olukordades?

Teatavasti kehtivad õigusriigis ainult avaldatud seadused. Kuid millal seadus jõustub? Üks tuntud jurist on veidi irooniliselt öelnud, et seadused jõustuvad siis, kui raamatukauplus Võitlev Sõna avab oma uksed. Sellega  pidas ta silmas olukorda, kus seaduses on ette nähtud, et see jõustub järgmisel päeval pärast avaldamist. Kas seaduse sisu on ka tegelikult kättesaadav, sõltub raamatukaupluse lahtiolekuajast.

Tagasi üles