Sisukord
Poliitika
Tänane leht
09.12.2014
Eesti Horoskoop dilbert Mälumäng male tagakülg palju õnne Eesti lühiuudised Politsei võib vormi külge saada mikrokaamerad Nõmme korterid on kõige odavamad Väidetav peksja on ekspertiisi järgi süüdiv Lahkeid annetajaid on SDEs peale Ossinovskigi Kihnu sai vahva sadamahoone Abi sotsidele tuleb papa Ossinovski vahendusel Venemaalt Vene teleinimesed ootavad uuelt kanalilt järjepidevust Kodutu lõikas soomlasel kõrvad peast Majandus Raport: Eesti pensionäride hulgas on vaeseid suhteliselt vähe Majanduse lühiuudised Piimafarmid läksid lehmade toidulaua kallale Välismaa Euroopa püüab Türgit enda poole tirida Arvamus Kõva sõna Artemi Troitski: vaenulikud hääled Mart Nutt: mis riigis me sündisime? Postimees 1900. aastal Jüri Heinla ja Mehis Sihvart: tulevikus kehtib seadus siis, kui ta on pilves Vreni Veskimägi: kas Eesti vajab LNG terminali? Juhtkiri: taat ja telekanal Argo Ideon: ükskõik Sport Spordi lühiuudised Kirsipuu: Eesti ratturid pole dopingudoktoriga seotud Eesti suur võimalus – loos tõi soodsa alagrupi Kas Norra ülevõim tapab suusatamise? Tarbija Wire – uus minimalistlik suhtlusrakendus Sony jätkuvalt küberrünnakute ohver Tartu Sirje Potisepp: Tartumaa tööstused väärivad tarbija poolehoidu Lagunevad lasteaiahooned sunnivad valusaid valikuid tegema Tartu lasteaiad on ettekirjutused täitnud Tartu vajab juurde kümmekond bussi Jõulupuude hinnad pole tõusnud Teatriarvustus. On nostalgialaine Tartu peal Jüri Kõre: üürieluase – kellele ja milleks? Arg ja ettevaatlik sinikael elab Tartu linnas kui julge hunt Meelelahutus Koomiks Sudoku

Abi sotsidele tuleb papa Ossinovski vahendusel Venemaalt

4 min lugemist
Oleg Ossinovski FOTO: Liis Treimann

Pärast kevadist valitsusevahetust oli kiire levima üks anekdoot. Värske sotsiaaldemokraadist haridusminister Jevgeni Ossinovski võtab kõne isale: «Isa, palusin ju, et ostaksid mulle lihtsalt portfelli! ... Mis tähendab, et koos ministeeriumiga oli soodsam?»

Tellijale Tellijale

Haridusminister Jevgeni Ossinovski isa Oleg Ossinovski on Äripäeva andmetel Eesti rikkaim mees, kelle vara hinnatakse ligi 300 miljonile eurole. Oleg Ossinovski peamiseks äriks ja tuluallikaks on raudtee-ettevõte Spacecom Trans. Spacecomi suurosanikuks on aga Londoni börsil noteeritud firma nimega Globaltrans Investments PLC, mille omanikeringi kuuluvad ka näiteks Konstantin Nikolajev, Nikita Mišin ja Eestile tuttava nimena Andrei Filatov.

Selle Vene miljardäridele kuuluva ettevõtte päritolumaaks on märgitud Küpros. Raha teenitakse seal miljonite vagunite kaupa – näiteks 2012. aastal teenis Globaltrans ligi 136 miljonit dollarit kasumit.

Filatov teenis Eestis oma kuulsusepagunid veidi enne 2007. aasta pronksöö sündmusi, mil siis majandusminister olnud Edgar Savisaar püüdis anda talle Eestile osutatud eriliste teenete eest kodakondsust.

Toonane peaminister Andrus Ansip teatas, et seda ei juhtu mitte mingil juhul. «Valitsuses pole selle küsimuse üle kordagi hääletatud ning on selge, et niipea kui hakatakse hääletama, tuleks hakata otsima uusi koalitsioonipartnereid,» ütles Ansip 2006. aasta detsembris.

Probleemiks oli Eesti-vastane film, millega Filatovit seostati, ja mida Ansip nimetas käkerdiseks. «Filmi autor Fellini kindlasti ei ole,» ütles Ansip. Oma aastaraamatus tõi Filatovi esile ka kaitsepolitsei.

Ei ole liialdus öelda, et Ossinovski elu ja edu sõltub paljuski eelnimetatud Vene miljardäridest. Globaltrans Grupp on üks Venemaa suurimaid eraettevõtteid, mis tegutseb raudteeäris. Ja raudteeäri on otseliin Venemaa võimuladvikuga. Ning kuna Oleg Ossinovski on väljendanud Eestis huvi ka Rail Balticu ehitamise vastu, võib Vene raha jõuda Eestis raudteeliini pidi otse Euroopasse.

Pressinõukogu arutas 29. jaanuaril 2015 Sotsiaaldemokraatliku Erakonna kaebust Postimehes 9. detsembril 2014 ilmunud artikli «Abi sotsidele tuleb papa Ossinovski vahendusel Venemaalt» peale ja otsustas, et leht rikkus head ajakirjandustava.

08.12.2014 10.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto