Sisukord
Arvamus
Postimees
09.12.2014
Eesti Horoskoop dilbert Mälumäng male tagakülg palju õnne Eesti lühiuudised Politsei võib vormi külge saada mikrokaamerad Nõmme korterid on kõige odavamad Väidetav peksja on ekspertiisi järgi süüdiv Lahkeid annetajaid on SDEs peale Ossinovskigi Kihnu sai vahva sadamahoone Abi sotsidele tuleb papa Ossinovski vahendusel Venemaalt Vene teleinimesed ootavad uuelt kanalilt järjepidevust Kodutu lõikas soomlasel kõrvad peast Majandus Raport: Eesti pensionäride hulgas on vaeseid suhteliselt vähe Majanduse lühiuudised Piimafarmid läksid lehmade toidulaua kallale Välismaa Euroopa püüab Türgit enda poole tirida Arvamus Kõva sõna Artemi Troitski: vaenulikud hääled Mart Nutt: mis riigis me sündisime? Postimees 1900. aastal Jüri Heinla ja Mehis Sihvart: tulevikus kehtib seadus siis, kui ta on pilves Vreni Veskimägi: kas Eesti vajab LNG terminali? Juhtkiri: taat ja telekanal Argo Ideon: ükskõik Sport Spordi lühiuudised Kirsipuu: Eesti ratturid pole dopingudoktoriga seotud Eesti suur võimalus – loos tõi soodsa alagrupi Kas Norra ülevõim tapab suusatamise? Tarbija Wire – uus minimalistlik suhtlusrakendus Sony jätkuvalt küberrünnakute ohver Tartu Sirje Potisepp: Tartumaa tööstused väärivad tarbija poolehoidu Lagunevad lasteaiahooned sunnivad valusaid valikuid tegema Tartu lasteaiad on ettekirjutused täitnud Tartu vajab juurde kümmekond bussi Jõulupuude hinnad pole tõusnud Teatriarvustus. On nostalgialaine Tartu peal Jüri Kõre: üürieluase – kellele ja milleks? Arg ja ettevaatlik sinikael elab Tartu linnas kui julge hunt Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vreni Veskimägi: kas Eesti vajab LNG terminali?

2 min lugemist
Vreni Veskimägi FOTO: Erakogu.

Euroopas on LNG terminalide maht kokku ligikaudu 200 miljardit kuupmeetrit gaasi aastas. Selle aasta esimese 8 kuu jooksul oli mahust kasutuses ainult 16 protsenti ehk enamik Euroopa LNG terminalidest on alakasutatud. Vaatamata sellele käib Baltikumis LNG terminalide ehitamises võidujooks, kus üheks osavõtjaks on Eesti riik.

Tellijale Tellijale

Aastatel 2006–2007 tarbiti Eestis gaasi üle 1 miljardi kuupmeetri aastas. Praeguseks on gaasitarbimisest järele jäänud vaid veidi üle 0,5 miljardi kuupmeetri aastas. Gaasitarbimise langus on Eesti energiapoliitika tagajärg. Riik on doteerinud kohalike kütuste kasutamist ja samal ajal maksustanud maagaasi aktsiisiga, ehkki maagaas on siiani Eestis kõige vähem keskkonda saastav kasutusel olev kütus. Kolmel järgneval aastal tõuseb aktsiis igal aastal 20 protsenti. See ei soodusta hästi toimiva gaasituru teket, sest kellelgi pole tahtmist investeerida languses olevale turule. Kui mõnedes Euroopa riikides gaasi tarbimine suureneb, siis Balti riikides ja Soomes see selgelt väheneb. Kelle jaoks on Eesti riigil plaanis ehitada LNG terminal mahuga 1,2 miljardit kuupmeetrit ehk üle kahe korra mahukam kui Eesti praegune gaasitarbimine?

08.12.2014 10.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto