Sisukord
Eesti
Postimees
10.12.2014
Eesti dilbert male Horoskoop palju õnne Mälumäng Pressisõbraks valiti Ossip ja -vaenlaseks Seli Seli end süüdi ei tunne ja kaebab edasi Eesti lühiuudised Tuntud IRLi poliitik sahkerdas uimastisõltlaste ravirahaga Jalavägi saab 44 kaitseinglit Oleg Ossinovski: väited solvavad Komisjon hakkab arutama Ämari kampaaniaklippi Ossinovski teod on rahast väärtuslikumad Inimrööv, ärikonflikt või peretüli? Majandus Seli end süüdi ei tunne ja kaebab edasi ISIS teenib päevaga miljoneid Majanduse lühiuudised Kehra paberitootja avas uue liini Nafta hind ei tõuse niipea Välismaa Eesti välistab KAVi ja suurendab osalust Mali missioonil ISIS teenib päevaga miljoneid Rumeenia muudab sõjakoera päästmiseks seadust Välismaa lühiuudised Prantsusmaa artikkel 5 kahtluse alla ei sea Arvamus Postimees 1932: lõvi-kabuhirm Lätis Mari Klein: paneme poed kinni Tõnis Oja: Eesti Energia tuleks tükeldada Juhtkiri: Merkel tüürib neljanda ametiaja poole Mart Raudsaar: uusvaimsus uues vabariigis Raul-Allan Kiivet: küsime haigekassalt osa rahast tagasi? Hillar Lauri: Eesti laenuvajaduse debatis kajab vaikus Päeva karikatuur Juhtkiri: Merkel tüürib neljanda ametiaja poole Kultuur Paabeli raamatukogu raamatukogus Sport Spordi lühiuudised Seli end süüdi ei tunne ja kaebab edasi Vägevalt võidelnud Rock kindlustas eurosarjas edasipääsu Peep Pahv: poliitmängurite võit spordi üle Ekstreemkeskus: alternatiiv hängimisele ja traditsioonidele Tallinn Tallinn jagab toetust erakondliku kuuluvuse alusel Tarbija Paljudel külmetavad käed ka soojas Tartu Laeva mehed puhuvad päästetööle taas hoo sisse Allveefotograafiast ja uusvaimsusest Suurpered pidasid Ahhaa teaduskeskuses jõulupidu Tartu uued rattateed seovad kesklinna äärelinnaga Paar kraadi võib maksta medali Tartlase juubel. Enn Sellik 60 Uskumatud lood ilusa patsiga konstaablitütrest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. 2011. aasta sügisel käidi Venemaal Sergijev Possadi – vene õigeusu keskuse Troitse-Sergi suurkloostri asupaiga – linnanõukogus välja ettepanek pöörduda Moskva patriarhaadi poole palvega, et partei Ühtne Venemaa liikmeid ei lubataks õigeusu pühakodadesse. Palve toetus pühakirjale. Mil viisil?

2. Millist looma pidas tuumafüüsika isaks peetav Uus-Meremaa päritolu briti füüsik Ernest Rutherford teaduse sümboliks? Selle looma kujutis kaunistas ka tema labori frontooni.

3. Nimetage eestikeelne sõna, mis esineb samal kujul nii ainsuse kui ka mitmuse nimetavas käändes.

4. Parimatel õlledel on parimad sloganid. Mis õlu tutvustab ennast nii ehk mis nimi tuleb kirjutada punktiiride asemele? «Kui sa ütled ... , pole sul vaja rohkemat öeldagi. ... on sinu jaoks, ükskõik mida sa ka ei teeks. Seal kus on elu, on ka ... »

5. Prantsusmaa kõigi aegade üks vanimaid hokiklubisid (asutatud 1910) on olnud Prantsusmaa edukaim hokiklubi. Riigi meistriks on tuldud 30 korda, tõsi – viimati 1979. aastal. Mis klubi?

Vastused:

1. Leiti, et partei nimes peitub nn metsalise arv: sõnades Партия, Единая ja Россия on kõigis kuus tähte, seega 666.

2. Krokodill.

3. Jõud.

4. Budweiser.

5. Chamois de Chamonix (Le Chamonix Hockey Club).

Seotud lood
    09.12.2014 11.12.2014
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto