Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mälumäng

Küsimused:

1. 2011. aasta sügisel käidi Venemaal Sergijev Possadi – vene õigeusu keskuse Troitse-Sergi suurkloostri asupaiga – linnanõukogus välja ettepanek pöörduda Moskva patriarhaadi poole palvega, et partei Ühtne Venemaa liikmeid ei lubataks õigeusu pühakodadesse. Palve toetus pühakirjale. Mil viisil?

2. Millist looma pidas tuumafüüsika isaks peetav Uus-Meremaa päritolu briti füüsik Ernest Rutherford teaduse sümboliks? Selle looma kujutis kaunistas ka tema labori frontooni.

3. Nimetage eestikeelne sõna, mis esineb samal kujul nii ainsuse kui ka mitmuse nimetavas käändes.

4. Parimatel õlledel on parimad sloganid. Mis õlu tutvustab ennast nii ehk mis nimi tuleb kirjutada punktiiride asemele? «Kui sa ütled ... , pole sul vaja rohkemat öeldagi. ... on sinu jaoks, ükskõik mida sa ka ei teeks. Seal kus on elu, on ka ... »

5. Prantsusmaa kõigi aegade üks vanimaid hokiklubisid (asutatud 1910) on olnud Prantsusmaa edukaim hokiklubi. Riigi meistriks on tuldud 30 korda, tõsi – viimati 1979. aastal. Mis klubi?

Vastused:

1. Leiti, et partei nimes peitub nn metsalise arv: sõnades Партия, Единая ja Россия on kõigis kuus tähte, seega 666.

2. Krokodill.

3. Jõud.

4. Budweiser.

5. Chamois de Chamonix (Le Chamonix Hockey Club).

09.12.2014 11.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto