Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mart Raudsaar: uusvaimsus uues vabariigis

Mart Raudsaar FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Eesti kultuuri arengut on katkestanud ajaloolised vapustused ja seetõttu on meil vaid üksikuid järjepidevalt ilmunud väljaandeid, nagu näiteks 1923. aastast tänaseni ilmunud Looming. Traditsioonidele viitavate Postimehe ja Eesti Päevalehe ajaloos on katkestused ning meil võib olla raske ette kujutada ajakirjandusväljaannet, mis oleks kujundanud kultuuri- ja poliitilist mõtet saja aasta jooksul. Veelgi raskem võiks meil olla aga seedida fakti, et väljaande regulaarne ilmumine katkeb omanike survel.

Tellijale Tellijale

Ameerika Ühendriikides on niisugune asi juhtunud detsembri alguses ajakirjas The New Republic (Uus Vabariik). Tiraažilt sealses mõistes imepisike (umbes 50 000 eksemplari), ent väga mõjukas ajakiri on ajakirjanikest tühjaks jooksnud ning üks kaasautor teise järel nõuab enda eemaldamist impressumist. Neist üks on ka Eestis käinud Anne Applebaum. Kokku on lahkujaid üle kolmekümne.

Mis juhtus, et läinud reedel toimetust väisanud ja töötajatega kõnelda soovinud omanik Chris Hughes leidis eest vaid üksikud inimesed? Kas juhtunut võiks võrrelda eelmisel aastal Eestis toimunud Sirbi-skandaaliga?

09.12.2014 11.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto