Sisukord
Arvamus
Postimees
10.12.2014
Eesti dilbert male Horoskoop palju õnne Mälumäng Pressisõbraks valiti Ossip ja -vaenlaseks Seli Seli end süüdi ei tunne ja kaebab edasi Eesti lühiuudised Tuntud IRLi poliitik sahkerdas uimastisõltlaste ravirahaga Jalavägi saab 44 kaitseinglit Oleg Ossinovski: väited solvavad Komisjon hakkab arutama Ämari kampaaniaklippi Ossinovski teod on rahast väärtuslikumad Inimrööv, ärikonflikt või peretüli? Majandus Seli end süüdi ei tunne ja kaebab edasi ISIS teenib päevaga miljoneid Majanduse lühiuudised Kehra paberitootja avas uue liini Nafta hind ei tõuse niipea Välismaa Eesti välistab KAVi ja suurendab osalust Mali missioonil ISIS teenib päevaga miljoneid Rumeenia muudab sõjakoera päästmiseks seadust Välismaa lühiuudised Prantsusmaa artikkel 5 kahtluse alla ei sea Arvamus Postimees 1932: lõvi-kabuhirm Lätis Mari Klein: paneme poed kinni Tõnis Oja: Eesti Energia tuleks tükeldada Juhtkiri: Merkel tüürib neljanda ametiaja poole Mart Raudsaar: uusvaimsus uues vabariigis Raul-Allan Kiivet: küsime haigekassalt osa rahast tagasi? Hillar Lauri: Eesti laenuvajaduse debatis kajab vaikus Päeva karikatuur Juhtkiri: Merkel tüürib neljanda ametiaja poole Kultuur Paabeli raamatukogu raamatukogus Sport Spordi lühiuudised Seli end süüdi ei tunne ja kaebab edasi Vägevalt võidelnud Rock kindlustas eurosarjas edasipääsu Peep Pahv: poliitmängurite võit spordi üle Ekstreemkeskus: alternatiiv hängimisele ja traditsioonidele Tallinn Tallinn jagab toetust erakondliku kuuluvuse alusel Tarbija Paljudel külmetavad käed ka soojas Tartu Laeva mehed puhuvad päästetööle taas hoo sisse Allveefotograafiast ja uusvaimsusest Suurpered pidasid Ahhaa teaduskeskuses jõulupidu Tartu uued rattateed seovad kesklinna äärelinnaga Paar kraadi võib maksta medali Tartlase juubel. Enn Sellik 60 Uskumatud lood ilusa patsiga konstaablitütrest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mart Raudsaar: uusvaimsus uues vabariigis

2 min lugemist
Mart Raudsaar FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Eesti kultuuri arengut on katkestanud ajaloolised vapustused ja seetõttu on meil vaid üksikuid järjepidevalt ilmunud väljaandeid, nagu näiteks 1923. aastast tänaseni ilmunud Looming. Traditsioonidele viitavate Postimehe ja Eesti Päevalehe ajaloos on katkestused ning meil võib olla raske ette kujutada ajakirjandusväljaannet, mis oleks kujundanud kultuuri- ja poliitilist mõtet saja aasta jooksul. Veelgi raskem võiks meil olla aga seedida fakti, et väljaande regulaarne ilmumine katkeb omanike survel.

Tellijale Tellijale

Ameerika Ühendriikides on niisugune asi juhtunud detsembri alguses ajakirjas The New Republic (Uus Vabariik). Tiraažilt sealses mõistes imepisike (umbes 50 000 eksemplari), ent väga mõjukas ajakiri on ajakirjanikest tühjaks jooksnud ning üks kaasautor teise järel nõuab enda eemaldamist impressumist. Neist üks on ka Eestis käinud Anne Applebaum. Kokku on lahkujaid üle kolmekümne.

Mis juhtus, et läinud reedel toimetust väisanud ja töötajatega kõnelda soovinud omanik Chris Hughes leidis eest vaid üksikud inimesed? Kas juhtunut võiks võrrelda eelmisel aastal Eestis toimunud Sirbi-skandaaliga?

09.12.2014 11.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto