Sisukord
Arvamus
Postimees
10.12.2014
Eesti dilbert male Horoskoop palju õnne Mälumäng Pressisõbraks valiti Ossip ja -vaenlaseks Seli Seli end süüdi ei tunne ja kaebab edasi Eesti lühiuudised Tuntud IRLi poliitik sahkerdas uimastisõltlaste ravirahaga Jalavägi saab 44 kaitseinglit Oleg Ossinovski: väited solvavad Komisjon hakkab arutama Ämari kampaaniaklippi Ossinovski teod on rahast väärtuslikumad Inimrööv, ärikonflikt või peretüli? Majandus Seli end süüdi ei tunne ja kaebab edasi ISIS teenib päevaga miljoneid Majanduse lühiuudised Kehra paberitootja avas uue liini Nafta hind ei tõuse niipea Välismaa Eesti välistab KAVi ja suurendab osalust Mali missioonil ISIS teenib päevaga miljoneid Rumeenia muudab sõjakoera päästmiseks seadust Välismaa lühiuudised Prantsusmaa artikkel 5 kahtluse alla ei sea Arvamus Postimees 1932: lõvi-kabuhirm Lätis Mari Klein: paneme poed kinni Tõnis Oja: Eesti Energia tuleks tükeldada Juhtkiri: Merkel tüürib neljanda ametiaja poole Mart Raudsaar: uusvaimsus uues vabariigis Raul-Allan Kiivet: küsime haigekassalt osa rahast tagasi? Hillar Lauri: Eesti laenuvajaduse debatis kajab vaikus Päeva karikatuur Juhtkiri: Merkel tüürib neljanda ametiaja poole Kultuur Paabeli raamatukogu raamatukogus Sport Spordi lühiuudised Seli end süüdi ei tunne ja kaebab edasi Vägevalt võidelnud Rock kindlustas eurosarjas edasipääsu Peep Pahv: poliitmängurite võit spordi üle Ekstreemkeskus: alternatiiv hängimisele ja traditsioonidele Tallinn Tallinn jagab toetust erakondliku kuuluvuse alusel Tarbija Paljudel külmetavad käed ka soojas Tartu Laeva mehed puhuvad päästetööle taas hoo sisse Allveefotograafiast ja uusvaimsusest Suurpered pidasid Ahhaa teaduskeskuses jõulupidu Tartu uued rattateed seovad kesklinna äärelinnaga Paar kraadi võib maksta medali Tartlase juubel. Enn Sellik 60 Uskumatud lood ilusa patsiga konstaablitütrest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mari Klein: paneme poed kinni

3 min lugemist
Mari Klein FOTO: Erakogu

Väikepoed on sageli kogukondade keskusteks, ja seda tuleb piirkondade planeerimisel arvesse võtta, kirjutab ajakirjanik Mari Klein.

Tellijale Tellijale

Sirje Niitra küsis laupäevases Postimehes Tallinna ühes servas asuva väikepoe näitel, milleks linnakeskkonnas sääraseid kasina valikuga pisipoode üldse tarvis on. See elustas minus mälestuse. Mitte väga ammuse. Kuidas hallipäine mees astub bussi pealt maha, kaks toitu täis kilekotti käes, ning astub raskel sammul peatusest poe poole. Jah, nimelt poe poole, mitte poest välja.

Tallinna teises servas, Kakumäe poolsaare tipus, oli veel mõne aasta eest eramajas pisike toidupood, mida pidasid sama maja omanikud. Tegus ja tore vanapaar, kes ise ei sõitnud autoga. Kui poest kaup otsa sai, astus vanahärra bussi ja sõitis Õismäele Säästumarketisse, et puuduvaid tooteid juurde tuua. Arvestades nimelt klientuuri soovidega. Sageli küsis tema kaasa leti taga ostjalt, et mida too homme sooviks – siis teame tuua. Just nimelt tuua, sest viie saia pärast ei sõida kohale ükski tootja või vahendaja. Poe valikus oli valdavalt olemas nii leivapealne ja -kõrvane kui muu esmatarbekaup.

09.12.2014 11.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto